"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib kultuuritööstuse võimalust rohepöördeks

Kultuuristuudio. Arutelu
Kultuuristuudio. Arutelu Autor/allikas: Gea Kumpel

Kultuurivaldkond otsib lahendusi, kuidas rohepööret kaasa teha, sest nii filmi- kui ka muusikatööstus tekitavad ilu kõrval ka suure CO2 jalajälje.

Kui maailmas koguvad kuulsust rohelised muusikafestivalid ja filmitegijad püüavad toimetada jätkusuutlikult, siis kuidas on lood Eestis, kus teadlikkus roheteemadest on veel võrdlemisi väike?

Kuigi päris rohefestivale Eestis veel pole, mõeldakse ka siin – tihti küll seadusemuudatuste tõttu –, kuidas vähendada näiteks plastnõude kasutamist ja tekitada vähem prügi. Samas on Eesti kultuuritööstus arvamusel, et kuni elektrigeneraatoritele nii festivalidel kui ka filmivõtteplatsidel veel head alternatiivi pole või see on kallis, on kõik muud rohelükked vähetähtsad.

Kolmapäevases "Kultuuristuudio. Arutelus" arutavad rohepööret kultuuritööstuses koos saatejuht Merilin Pärliga filmiprodutsent Ivo Felt ja kultuurikorraldaja Mihkel Kübar. Saade on eetris kolmapäeval kell 21.30 kanalil ETV2.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: