Eesti Kontsert toob pühade puhul lavale Verdi reekviemi

Risto Joost
Risto Joost Autor/allikas: Hendrik Osula

Sel nädalal toob Eesti Kontsert Pärnus, Tallinnas ja Tartus publiku ette Verdi reekviemi. Korraga on laval üle paarisaja muusiku, keda juhatab dirigent Risto Joost.

Ehkki Giuseppe Verdi kirjutas oma reekviemi mälestusteosena ja otseselt mingit erilist aega selle esitamiseks oodata ei tule, on ülestõusmispühad ja hingedepäev kujunenud teose ettekandmisel traditsiooniks.

Reekviemi kirjutades järgis helilooja ladinakeelse liturgia traditsioonilist teksti, kuid selle muusikaline kujundus läheb kaugemale algsest surma ja ülestõusmise kristlikust käsitlusest.

"Verdi reekviem on huvitav ka selle inimese jaoks, kes klassikalist muusikat muidu ei kuula. Kui mõne teose puhul võib olla palju korduvaid teemasid, siis Verdil vahelduvad teemad kogu aeg," kirjeldas metsosopran Monika-Evelin Liiv, üks neljast solistist, kes ülestõusmispühadel kolmel kontserdil reekviemi laulab.

Koos Monika-Evelin Liiviga astuvad solistidena üles sopran Anush Hovhannisyan (Armeenia), tenor Ji-Min Park (Lõuna-Korea) ja bass Liudas Mikalauskas (Leedu).

Laval on veel Vanemuise ooperikoori naiskoor, Voces Tallinna naiskoor, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Suurvormi dirigeerib Risto Joost.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: