Näitus "X-tunnil" tõlgendab andmeid aina ühetaolisemaks muutuvast maailmast

Pärnu linnagalerii kunstnike majas on eksponeeritud Karin Strohmi ja Liis Mõttuse näitus
Pärnu linnagalerii kunstnike majas on eksponeeritud Karin Strohmi ja Liis Mõttuse näitus "X-tunnil". Autor/allikas: ERR

Pärnu linnagalerii kunstnike majas on eksponeeritud Karin Strohmi ja Liis Mõttuse näitus "X-tunnil". Näitus tõlgendab vaatlusandmeid meie üha ühetaolisemaks muutuvast maailmast, otsides vastuseid küsimustele miks, millal ja kuhu edasi.

Karin Strohmi maalidel on põllud, millel kasvavad sordiaretuse läbinud taimed. Liis Mõttuse skulptuurid kujutavad arvuti disainitud inimesi. Seega räägivad mõlema kunstniku tööd sordiaretuse ja tõuaretuse viljadest ning just viljade järgi võib otsustada puu üle.

"Selline kopeerimise ja paljundamise idee sündis mul koos Kariniga. Tema tegeles monokultuursete põldudega, mina mõtlesin just inimformaadi peale. Ühtlasi soovisin rõhutada ka natukene seda kaduvust, mis sellega seotud on," selgitas "Aktuaalsele kaamerale" skulptor Liis Mõttus.

Nartsissid näitusesaalis pole kunstlilled, vaid ikka päris. Nendega püüdis Mõttus näidata nartsissistlikku ehk eneseimetluslikku poolt, mis portreedes tihti esile tuleb. Liiv aga toob mõttesse kaduvuse. Mõttuse skulptuurid ja Strohmi maalid täiendavad teineteist ja sobivad näitusel väga hästi kokku.

Näitus on avatud 29. aprillini.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: