"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kas meestelaul teeb luigelaulu

Mikk Üleoja, Kuno Kerge ja Maarja Vaino
Mikk Üleoja, Kuno Kerge ja Maarja Vaino Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Suvel toimuva noorte laulu- ja tantsupeo "Püha on maa" mõnele etendusele on piletid juba läbi müüdud. Aga mis saab siis, kui ühel hetkel jääb vaatemäng ära, sest pole enam lauljaid ja tantsijaid?

Juba aastaid on koorimuusikaga seotud inimestele eriliselt muret teinud Eesti meeskooride olukord, sest meeste huvipuudus koorides osaleda toob kaasa meestelaulu osakaalu kahanemise. Muidugi mõjutab see ka laulupeo repertuaari.

Meeskooride vähesust näitab ka statistika: kui segakooridest pääses viimasele üldlaulupeole vaid 64 protsenti soovijatest, siis mees- ja valikmeeskooridest tervelt 80 protsenti ehk 36 koori. See näitab, et meeskooride vallas on konkurents väike.

Vaadates veel numbritele otsa: 2014. aasta andmetes on välja toodud, et 25 aastaga on meeslauljaid jäänud Eestis tervelt kaks korda vähemaks. Nüüd on sellest omakorda möödas ligi kümme aastat - ja aeg küsida, kas vähenemine on jätkunud? Ja milles on asi - Eesti meeste arv ju kaks korda vähenenud pole?

Seda ja teisi valupunkte vaagivad koos saatejuht Maarja Vainoga koorijuhid Kuno Kerge ja Mikk Üleoja ETV2 kanalil saates "Kultuuristuudio. Arutelu" kolmapäeval kell 21.30.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: