Galerii: Pärnu Linnagaleriis avati Eneli Valge, Eveli Variku ja Margit Randmäe grupinäitus

Pärnu Linnagaleriis avati kunstnike Eneli Valge, Eveli Variku ja Margit Randmäe grupinäitus "Ma pole hull, lihtsalt minu reaalsus erineb sinu omast", kus luuakse kunstiteostega paralleelreaalsusi.

Grupinäitusel "Ma pole hull, lihtsalt minu reaalsus erineb sinu omast" on tegevad kunstnikud Eneli Valge (maal, installatsioon, pisiskulptuurid), Eveli Varik (foto, joonistus, installatsioon) ja Margit Randmäe (klaasobjektid). Grupinäituse üldpealkiri ja erinevate ruumide pealkirjad tulenevad Lewis Carrolli raamatust "Alice Imedemaal", mis väljendab kunstnike koosluse täpset mõtet käituda ebatavaliselt.

Valge, Varek ja Randmäe töötavad erinevate meediumitega, kuid nende loomingut seob huvi mitmekihilise reaalsuse avastamise vastu, olgu selleks iroonilised vibratsioonid või inimese nihestumised ruumis. Näitusel saab näha teoseid, mis mõjuvad ühtviisi suurelt ja võimsalt, väikselt ja õrnalt, salapäraselt ja kahtlaselt.

Eneli Valge peamised väljendusvahendid on akadeemilise käsitluslaadiga õlimaal ja installatsioonid. Maaliseeriate kõrval eksponeerib ta taastoodetud kunstiobjekte. Kunstnik otsustas oma teoseid taastoota, kujundades ja töödeldes neid ümber ning andes neile seeläbi uue idee.

Margit Randmäe ekspositsioon koosneb klaasikunstist, kus teoste vormimängud sirutavad end läbi ruumide. Ühe detaili paljusus erinevates kordustes loob hõrgu meeleolu lisades salapära ja imetlust.

Eveli Variku ideeks on aga näitusel luua pisut kummastav ruumilahendus enda ja Randmäe erinevatele teostele ehk luua nähtamatud, ent tajutavad seosed mõlemi tööde vahele. Väljapanekuna eksponeerib kunstnik installatsioone, fotosid ja joonistusi.

Nagu näituse pealkirigi ütleb, luuakse teostega mitmeid paralleelreaalsusi, kus ruumidevahelisel teekonnal saab välja lugeda ebatavalisi mõtteid ja samas ka lihtsaid arusaamu. Teekonna kulgemine läbi erinevate tubade, kus ruumide sisesed detailid koosluses objektidega on loodud nende tubade jaoks.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: