Suur maalilaupäev kutsub tänavu märkama Kadrioru looma- ja taimeliike

Suur maalilaupäev on iga-aastane kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval Kadrioru kunstimuuseumi ees pargis juba alates 2003. aastast.
Suur maalilaupäev on iga-aastane kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval Kadrioru kunstimuuseumi ees pargis juba alates 2003. aastast. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

27. mail kell 12–17 toimub Kadrioru kunstimuuseumis ja pargis Suur maalilaupäev, mille tänavune teema on "Liigirikas Kadriorg".

Suure maalilaupäeva korraldajad soovivad suunata tähelepanu meid ümbritsevale looduskeskkonnale ning kutsuvad üles märkama looma- ja taimeliike Kadriorus.

Päeva jooksul toimuvad krokii töötoad kunstnike juhendamisel, pargiekskursioonid ning kuraatorituurid näitustel "Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu" Mikkeli muuseumis ja "Värvide tants. Soome modernistlik kunst" Kadrioru kunstimuuseumis.

"Sel aastal valmis ka põnev Kadrioru loodusradade teejuht, mille abil saab avastada taimestiku mitmekesisust, pargi ajalugu ja puudega seotud põnevaid lugusid. See on kõigile kättesaadav muuseumi kodulehel, Suurel maalilaupäeval esitleme kaardi trükitud versiooni," kommenteeris Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre.

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatavast traditsioonilisest Suurest maalilaupäevast on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Suur maalilaupäev on iga-aastane kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval Kadrioru kunstimuuseumi ees pargis juba alates 2003. aastast.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: