Juulis alustab kolmes linnas toimuv klaverifestival Eesti Klaverisuvi

Eesti Klaverisuvi
Eesti Klaverisuvi Autor/allikas: Pressimaterjalid

4. kuni 11. juulini toimub esmakordselt Pärnus, Narvas ja Jõhvis festival Eesti Klaverisuvi, mille avakontserdil Pärnu Kontserdimajas astub üles ukraina päritolu Vadym Kholodenko.

Festivalil annavad sooloõhtu ka solistid ja pedagoogid Dina Yoffe (Iisrael/Saksamaa), Antti Siirala (Soome/Saksamaa) ja Age Juurikas. Kontsertidega paralleelselt toimuvad meistriklassid noortele pianistidele, kuhu tulevad osalejad Jaapanist, Koreast, Iisraelist ja Eestist.

Noored solistid esinevad kolmel galakontserdil Pärnus, Narvas ja Jõhvis ning kahel korral astutakse publiku ette koos Narva Linna Sümfooniaorkestriga Anatoli Štšura dirigeerimisel. Tähe-Lee Liiva esituses saab festivalil kuulda Schumanni klaverikontserti.

"Festivalil, kus maailma tunnustatud pianistid jagavad oma oskusi noortega meistriklassides, on potentsiaal kujuneda oluliseks platvormiks eesti noorte klaverikunstnike motiveerimisel ning neile rahvusvaheliste sildade ehitamisel", märkis festivali kunstiline juht Age Juurikas ja tõi eeskujuna välja Pärnu Muusikafestivali ning Järvi Akadeemia. "Püüdlen sinnapoole, et luua sarnane võimalus meie noortele pianistidele."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: