Kultuuriministeerium jagas esimeses rahvaraamatukogude kiirendis välja 465 000 eurot

Tartu linnaraamatukogu
Tartu linnaraamatukogu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kultuuriministeerium avas sel aastal esmakordselt rahvaraamatukogude arengule suunatud taotlusvooru, millega toetati kokku poole miljoni euroga raamatukogude koolitus- ning investeeringuprojekte.

Kokku 465 000 euroga toetatakse käesoleval aastal rahvaraamatukogude renoveerimist, ehitamist ja sisustamist ning vajaliku tehnoloogia paigaldamist. Samuti toetatakse näiteks kaugtööruumide loomist või raamatukappide ja tagastuskastide soetamist. Raamatukogud saavad oma ruumide ja tehnoloogia kaasajastamisel nõu pidada ka selleks spetsiaalselt Eesti Rahvusraamatukogusse tööle võetud innovatsiooninõunikuga. 

Kõige suurem toetus – 75 228 eurot – eraldati Tõrva vallale, et arendada Riidaja mõisas asuv raamatukogu kogukonnakeskuseks ja uuendada teiste valla haruraamatukogude sisustust. Tartu elanikud saavad peagi kasutada laenutuskappe lisaks kesklinnale ka haruraamatukogudes Annelinnas, Tammelinnas ning Karlova-Ropkas. Rae ja Saku valla raamatukogud saavad tänu kiirendist toetatavale automaatsele tuvastustehnoloogiale endale laenutus- ja tagastuskioskid.

Kauksi, Põhja-Pärnumaa, Saaremaa ning mitmeid teisi raamatukogusid toetatakse kaugtööks või koosolekute pidamiseks vajalike tingimuste loomisel, ka näiteks vaikusekabiini soetamisel. Lääne-Virumaa Keskraamatukokku plaanitakse luua uus värkstuba, mis on üle maailma raamatukogudes populaarsust kogunud.    

Samuti toetatakse 35 000 euroga raamatukogutöötajate erialaste koolituste ja kursuste ja ühisreiside korraldamist ning rahvaraamatukogude valdkonna koostööprojekte.   

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: