Elektroonilist pärimusmuusikat viljelev Lummatus avaldas esimese singli

Lummatus
Lummatus Autor/allikas: Pressimaterjal

Pärimus-elektroonilist tantsumuusikat viljelev ansambel Lummatus avaldas esmaspäeval oma esimese singli "Hääled helisema".

Lummatus on pärimus-elektroonilise tantsumuusika ansambel, mille helikeel on sulam elektroonilisest house-muusikast, müstilistest helimaastikest ning eesti regilaulust ja torupilli meloodiatest.

Kolmeliikmelisse ansamblisse kuuluvad pärimuslaulja ja visuaalkunstnik Eliise Selisaar, torupillimängija ja perkussionist Kerli Kislõi ning helilooja ja produtsent Paul-Peeter Maasoo.

Ansambli esimene singel "Hääled helisema" põhineb Karksist pärit kiigelaulul kombineerituna Lummatuse liikmete originaalloominguga. Loos on kuulda ka eesti torupilli meloodiaid, elektroonilisi biite ja helimaastikke, samuti kõigi kolme ansambliliikme vokaale.

Ansambli kandev teema on mäng kontrastidega. "Meid huvitab küsimus, kuidas kõrvutada muusikas modernsed sound'id vanade ja inimkonnas väga pikalt kasutuses olnud helidega nagu inimhääl ja ajaloolised instrumendid, meie puhul vanemasse eesti pärimusmuusika kihti kuuluv eesti torupill," rääkis ansambli vokalist ja visuaalide autor Eliise Selisaar.

Lummatuse "Hääled helisema" mix ja master valmis koostöös Bugg Audio OÜ tiimiga.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: