New Musical Express hakkab taas paberkujul ilmuma

New Musical Express
New Musical Express Autor/allikas: NME

Briti muusikaväljaanne New Musical Express, mis alustas ilmumist 1952. aastal, hakkab taas ilmuma paberajakirjana. Varem nädalalehena lugejateni jõudnud NME lõpetas paberkujul ilmumise 2018. aastal.

Uuenenud NME paberajakiri hakkab ilmuma igakuiselt, esimene number jõuab lugejateni juba sel suvel. Ajakirja fookuses on muusikauudised ja -arvustused, kuid oma koht on seal ka filmile, telele, popkultuurile ja videomängudele.

1952. aastal alustas New Musical Express ajalehena ning tegu oli esimese väljaandega, kus hakati avaldama Briti singlite edetabelit. 1970. aastatel sai sellest müüduim Briti muusikaajaleht. 1980. aastatel kaugenesid nad ajalehe formaadist ning muutusid ajakirjaks, veebikülje avas NME 1996. aastal.

Alates 2015. aastast hakati NME paberajakirja jagama tasuta, millega kümnekordistusid ka ajakirja lugejanumbrid: kui tasulist ajakirja osteti 2014. aastal veidi üle 15 000 eksemplari, siis esimest tasuta väljaannet anti välja 306 881 eksemplari, millega purustati ka väljaande kõigi aegade rekord. Sellele vaatamata otsustati 2018. aastal paberkujul ilmumine lõpetada ja jätkada edaspidi vaid veebiväljaandena.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: