Galerii: Telliskivis avati Kalamaja ja Pelgulinna ühendav välinäitus

Telliskivis avati reedel, 25. augustil Kalamaja ja Pelgulinna ühendav välinäitus "Telliskivi tänava lugu – industriaalmaastikust moodsaks linnaruumiks".

1240 meetrit pikk Telliskivi tänav algab Paldiski maanteelt. See ristub Mulla, Ristiku, Õle, Rohu, Heina ja Reisijate tänavaga ning lõpeb Kopli tänavas. Oma nime sai tänav nüüdse Mulla ja Roo tänava risti kandis asunud Johann Grabbi tellisetehase järgi. Juba 1688. aasta linnakaardil on hilisema tänava joonel näha liikumisteed üle toonase heinamaa. Linnakaardile tekkis tänav 1878. aastal, ametlikult neli aastat hiljem.

Telliskivi tänava ääres on endisi tööstusettevõtteid, kunagisi turuplatse ja muidugi arvukalt peamiselt 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimeses pooles ehitatud kortermaju. Üle tänava kulgevad raudteeliinid.

Nüüdseks on Telliskivi tänav arenenud moodsaks linnaruumiks. Kuraator Jaak Juske on valinud Telliskivi tänavast välja kümme fotot, mis avavad selle tänava arenguloo.

Välinäitus "Telliskivi tänava lugu – industriaalmaastikust moodsaks linnaruumiks" asub Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja aial ja on vaatamiseks avatud ööpäevaringselt.

Näituse kuraator Jaak Juske, kunstnik Anneliis Aunapuu ning see sündis Kalamaja muuseumi ja Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja koostöös.

Näitus jääb avatuks kuni 25. septembrini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: