Kadrioru lossis algab Lossimuusika uus hooaeg

Kadrioru loss
Kadrioru loss Autor/allikas: Siim Lõvi /ERRR

16. ja 17. septembril alustab 10. hooaega rahvusvaheline Lossimuusika sari, mis pakub regulaarseid kammermuusika kontserte Tallinnas Kadrioru lossi peasaalis. Lossimuusika kontserdid jõuavad ka teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse.

Programm haarab klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid läbi mitme sajandi, ulatudes barokist tänapäeva heliloojate loominguni. Lisaks kodumaistele artistidele on võimalik kuulda mitmeid väliskülalisi ja tunnustatud meistrite kõrval astuvad lavale ka noored tulevikutähed.

Avakontserdil astuvad üles hispaanlanna Esther Dorado Suela, kes töötab Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri sooloflötistina ja pianist Maila Laidna, kes on täiendanud end Hispaania muusikakõrgkoolides. Kontserdi kavva valitud teosed ulatuvad 18. sajandi heliloojate töödest kuni 1988. aastal Torontos sündinud Eesti helilooja Riho Esko Maimetsa 2020. aastal loodud klaveripaladeni.

Lossimuusika sarja eesmärgiks on tutvustada süvamuusika olulisemate heliloojate, sh eesti komponistide teoseid ja meie aja parimaid muusikuid, eelkõige aga hoida ja arendada kammermuusika esitustraditsioone Eestis.

16. septembril toimub hooaja avakontsert Ida-Virumaal Kukruse mõisas ja 17. septembril Tallinnas Kadrioru lossis.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: