"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kuidas kompida valupunkte Eesti ajaloos

"Kultuuristuudio. Arutelu" salvestus. Saatekülalised Eneken Laanes ja Anne Vetik Autor/allikas: Georg Savisaar/ERR

"Kultuuristuudio. Arutelu" hooaja teine saade tõukub Sillamäe soovist rajada nõukogude aja teemapark. Millised on head ja millised mitte nii head viisid nõukogude minevikuga hakkama saamiseks Eestis, saade ekspertide abil uuribki.

Sillamäe soov nõukogude-aja teemaparki rajada on tekitanud Eestis diskussioone, kas see on ikka parim lahendus paljuski traumaatilise mineviku käsitlemiseks. Samas pole see peataoleku koht Eestis midagi unikaalset: ka seniste nõukogude maamärkide ja mälestuspaikade ja kultuuritegelaste kujude säilitamise-mahavõtmise osas puudub meil üksmeel.

Kas see on kaasaegse pluralistliku ühiskonna tunnus või vajaksime ühtsemat arusaama, kuidas nõukogude minevikku suhtuda, neljapäevane kultuurisaade vaatlebki. Stuudios on külalisteks kultuuriajakirjanik Anne Vetik ning kirjandusloolane ja Tallinna Ülikooli võrdleva kirjandusteaduse professor ja teadusprojekti "Tõlkides mälu: Ida-Euroopa minevik globaalsel areenil" juht Eneken Laanes.

Saade on eetris neljapäeval, 28. septembril kell 22 kanalil ETV2.

"Kultuuristuudio. Arutelu" salvestus Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: