Krickil ilmus uus album "Kirjutamata"

Krick
Krick Autor/allikas: Andre Visnapuu

Saaremaa artist Krick lindistas kõik oma uue albumi "Kirjutamata" lood täielikult improvisatsioonilises vormis ehk räpiread sündisid peast nende lindistamise hetkel.

Vabastiilis albumi lindistamine erineb paljuski tavalisest lindistusprotsessist. "Näiteks taustu, millele lood sündisid, kuulasin ainult nii palju, et meelepärased ära tunda. Soovisin taustad enda jaoks uudsed hoida, et kogu tervik oleks kantud värskest voost," tutvustas Krick. "Tõstsin neli kuni viis instrumentaali järjest ritta ja lindistasin nende peale ühe võttega. Hiljem lõikasin sellest n-ö lood välja."

Vabastiil on eesti luulemaastikul seotud tihedalt räpiskeenega, kuigi ka seal on tegemist harvaesineva nähtusega. Vabastiili puhul on vaja artistil reaalajas jälgida, et esitatav tekst oleks sidus ja koherentne ning samal ajal riimuv ja veenvalt esitatud.

Krick ütles, et kirjutatud tekstidega laule tehes võib teinekord end piiratuna tunda. "See projekt andis rohkem vabadust, mis omakorda päädis sellega, et siin on kasutusel põnevamad riimiskeemid, kui enamikus mu lugudes. Siin on kõik tekkinud tunnetuse pealt," teatas ta. "Albumi fookuses ongi näidata, kuidas eesti keeles on võimalik sõnade, rõhkude ja kõladega mängida. Jäädvustatud on mõtete vaba vool. Taotluslikult on sisse jäetud ka konarlikud kohad ja keelevääratused, kuna need kuuluvad vabastiili juurde."

Krick on artistina tegutsenud aastast 2005, mil ilmusid tema esimesed albumid "Voog" ja "Olustik". Aastate vältel on ta koostööd teinud selliste artistidega nagu 5loops, Manipulated Mindz, Ain Nufin, Dew8 ja Põhjamaade Hirm. 2021. aastal andis ta välja vabastiili mixtape-kogumiku, millele "Kirjutamata" mõtteliseks jätkuks on. Uuele albumile tegid instrumentaalid Janno Kekkonen ja Kristo Laarmann.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: