Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nüüdismuusika ansambli Resonabilis kontsert

{{1384268024000 | amCalendar}}
Resonabilis
Resonabilis Autor/allikas: Kaupo Kikkas

„Resonabilis International”: rahvusvaheline muusika eesti ansamblile soolalaos.

Nüüdismuusika ansambel Resonabilis esitab reedel, 15. novembril Rotermanni soolalaos kontserdil „Resonabilis International” rahvusvaheliste heliloojate teoseid, mis on kirjutatud spetsiaalselt nende kooslusele.

Üle kümne aasta koos tegutsenud Resonabilis (Iris Oja hääl, Kristi Mühling kannel, Tarmo Johannes flööt, Aare Tammesalu tšello) on üks omanäolisemaid nüüdismuusika esitajaid Eestis. Ansambli keskseks instrumendiks on eesti kannel. Originaalse koosseisuga muusikute kooslus esitab valdavalt vaid neile kirjutatud teoseid, olles viimastel aastatel kõige enam uut nüüdismuusikat tellinud ja esitanud kammerkollektiiv Eestis.

Rotermanni soolalaos tulevad ettekandele Eugene Birmani (USA), Antti Auvineni (Soome), Arash Yazdani (Iraan), Esaias Järnegardi (Rootsi) ja Santa Ratniece (Läti) teosed.

Resonabilise kohta on öeldud, et ta täidab heliloojate unistuse kõrgel tasemel ja sisukat uute ideedega eksperimenteerivast koosseisust. Ansambli originaalne kõla on inspireerinud neile teoseid looma nii eesti kui välismaa heliloojaid. Resonabilisele on kirjutanud muusikat enamik eesti tuntuimatest komponistidest (Helena Tulve, Jüri Reinvere, Toivo Tulev, Tõnu Kõrvits, Tatjana Kozlova-Johannes jt). Sel suvel kandis Resonabilis Saaremaa muusikapäevadel ette Kristjan Kõrveri kammerooperi „Raud-Ants”.

2014. aastal Resonabilise rahvusvaheline haare laineb – kevadel tulevad esiettekandele uued teosed Hans Parsonilt (Rootsi) ja Carlos Filipe Cruzilt (Portugal).

Aastal 2012 pälvis Resonabilis sisuka kontserttegevuse ja uue heliloomingu kõrgetasemeline esitamise eest Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Ansambli teine CD „North Wind, South Wind” on kättesaadav läbi Naxose plaadilevi kogu maailmas.
Resonabilis on tutvustanud eesti muusikat mitmel pool maailmas, viimased olulisemad esinemised festivalidel Nordic Music Days 2012 (Stockholm) ja Usedomer Musikfestival 2013 (Usedom, Saksamaa), 2008. aastal esines Resonalibis Iraanis Rahvusvahelisel Fadjr muusikafestivalil.

Kavas:
Arash Yazdani (IR) „Intermodulation” (2012)
Eugene Birman (USA) „...I awoke and there were no walls to shield me from the moonlight” (2011)
Antti Auvinen (FIN) „Allusion fragments” (2003)
Esaias Järnegard (SE) „Psalm” bassflöödile ja häälele (2011)
Santa Ratniece (LV) „...between the shores of our souls” (2005)

Kontsert toimub Rotermanni Soolalaos reedel, 15. novembril kell 19.

Toimetaja: Igor Garšnek

Allikas: Resonabilis

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: