Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täiendatud: Toomas Väljataga: püüame saavutada tööõhkkonna

{{1384765751000 | amCalendar}}
Toomas Väljataga
Toomas Väljataga Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Laupäeval küsis Tiit Hennoste postimees.ee-s, mis juhtus Toomas Väljatagaga, pidades silmas Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaks määratud Kaur Kenderi juhtumit.
Kultuur.err.ee palus sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimeest Toomas Väljataga lahata Sirbi ümber toimuvate sündmuste anatoomiat.

Sirbi peatoimetaja konkurss kuulutati välja augustis. Peatoimetaja Kaarel Tarand ei andnud suve jooksul selget signaali, kas ta soovib jätkata või ei. See tegi paljudele potentsiaalsetele huvilistele kandideerimise otsustamise raskeks.

Kolm päeva enne konkurssi lõppu ütles Kaarel järjekordselt, et ta siiski ei kandideeri ning hilisõhtul helistas ja teavitas oma meelemuutusest.

Edasi järgnesid konkursikomisjoni kohtumised nelja kandidaadiga viiest. Kohtumisel komisjoniga võttis Kaarel enda kandidatuuri tagasi ja komisjon tegi peale vestlusvooru üksmeelse otsuse, et konkurss ebaõnnestus. Mõni päev hiljem andis sihtasutuse nõukogu mulle korralduse leida peatoimetaja kohusetäitja ja otsustas, et Sirbi peatoimetaja valimised jäävad järgmisse aastasse. Tegevtoimetaja Lea Larin nõustus hakkama lühiajaliselt peatoimetaja kt-ks, kuni olen leidnud kandidaadi, kes on nõus toimetust juhtima pikemat aega.

Olin pidanud läbirääkimisi kahe kandidaadiga, kes loobusid, kui minuga võttis ühendust Kaur Kender ja tundis huvi võimaluse üle asuda peatoimetaja kt kohale kuni uute valimisteni. Kohtusin Kauriga, palusin tal esitada oma visioon uuest Sirbist ja tingimustest tööle asumiseks. Teavitasin oma läbirääkimistest nõukogu esimeest ja mõned päevad hiljem kõiki nõukogu liikmeid. Seejärel sõlmisin Kauriga lepingu ja päev hiljem teavitasin toimetust peatoimetaja kt. määramisest ja sellega kaasnevatest muudatustest toimetuse töös.

Edasi järgnev on juba jälgitav üldises meediaruumis.

Mis saab edasi?

Püüame saavutada toimetuse töötajate ladusa koostöö ja rahulikuma tööõhkkonna.

Lähipäevil peaks toimuma kohtumine loomeliitude, ministeeriumi ja SA Kultuurilehe nõukogu esindajatega.

LISATUD: Kas Kristen Michal ja Rain Rosimannus olid Kaur Kenderi peatoimetaja kohusetäitjaks nimetamise taga? Levinud on väide, et Kenderi ametissenimetamine oli nende kahe reformierakondlase idee?

Toomas Väljataga: Ma ei tea, millised seosed on nendel meestel ja Kenderil. Kuidas Kauril tekkis mõte Sirpi kandideerida, tuleb ikka Kaurilt küsida ja seda ma ei usu, et Kaur on manipuleeritav.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: