Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Langi umbusaldamine kukkus läbi

Andrus Ansip
Andrus Ansip Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna algatatud kultuuriminister Rein Langi umbusaldamine kukkus vajalike häälte puudumise tõttu läbi.

 

Saalis olnud 91 liikmest hääletas Langi umbusaldamise poolt 38 saadikut. Umbusaldamise vastu ja erapooletu ei olnud keegi.

Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond algatasid täna riigikogus avalduse kultuuriminister Rein Langi umbusaldamiseks ning peaminister Andrus Ansipi palvel võeti see juba täna kell 11 päevakorda.

Riigikogulaste küsimustele vastanud kultuuriminister Rein Lang kordas taas, et ei ole Sirbi skandaalis valetanud ning samuti ei ole toimunud suunamist Kristen Michali ja Rain Rosimannuse poolt.

Lang rääkis ka, et kohtumisel Toomas Väljataga ja Kaur Kenderiga ei arutatud nimeliselt Sirbi töötajate koondamist.

"Ma lükkan tagasi kõik süüdistused valetamisest ja kinnitan ma ei ole sekkunud kultuurilehe nõukogu ega juhatuse tegevusse. Kõik otsused on tehtud vabas õhkkonnas ilma minu või minu erakonnakaaslaste surveta," ütles Lang.

Lang tunnistas, et ta peab kindlasti kaaluma, kas sellises usaldamatuse õhkkonnas, on üldse võimalik edasi töötada.

Lang ütles, et Sirbi skandaal on ta viinud nii kaugele, et mõtleb ministriameti maha panemise peale iga päev.

SDE fraktsiooni esindaja Mart Meri ütles riigikogu kõnetoolis avaldust üle andes, et sel on 40 parlamendisaadiku allkirjad. See vastab SDE ja Keskerakonna fraktsiooni mandaatide arvule riigikogus.

"Erinevates meediakanalites avaldatud materjalide põhjal on saanud selgeks, et kultuuriminister Rein Lang on varjanud oma puutumust kultuurilehe Sirp toimetuses asetleidnud sündmustega," seisab umbusaldamise avalduse eelnõus.

"On piisavalt tõendeid, et kultuuriminister on teadlikult esitanud avalikkusele nii pooltõdesid kui täisvalesid, püüdes nii eitada, varjata või moonutada oma tegeliku sekkumise ulatust ja selle otsustavat kaalu radikaalseteks ümberkorraldusteks kultuurilehe Sirp toimetuses."

Keskerakonna fraktsioon teatas, et kultuuririminister, keda on umbusaldanud 18 loomeliitu, on kaotanud oma usalduse ning tema jätkamist pole võimalik toetada.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon kuulas täna kultuuriminister Rein Langi selgitused Sirbi skandaali teemal ja otsustas ministri umbusaldusega mitte ühineda.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: