Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

AINULT TÄNA: Rootslaste revolutsiooniline näitus Pärnus

Autor/allikas: Alte Schweden

Alte Schweden/”Балтийская лента”

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas II korrus, Pühapäeval, 24. 11. 2013, kell 18-20

Alte Schwedeni Pärnu Linnagaleriis toimuv välknäitus ”Балтийская лента”on jätk projektile ”Om revolutionen kommer” (Kui saabub revolutsioon), mis sai alguse uurimistööga Kultuuritehases Polymer (Tallinnas) käesoleval aastal ning vaateleb laulvat revolutsiooni läbi kunstilise nägemuse.

Juba eelnevalt valminud projekti tulem on eksponeeritud Kalmari Kunstimuuseumis Rootsis alates septembrist 2013 kuni jaanuarini 2014. Sellele samale näitusele lisandub nüüd ka uus värske peatükk, mis on valminud Pärnus veedetud residentuuri perioodil.

Pärnu peatükk tegeleb Eesti revolutsiooni tagajärgedega 90-ndate aastate järel, pakkudes autsaiderite nägemust ajaloolistele sündmustele, mis toimusid umbes kakskümmend aastat tagasi. Pärnus esitlusele tulev installatsioon koosneb erinevatest objektidest, interviudest ning video-ja helisalvestustest.”

Alte Schweden” on 2011 a. loodud kunstnike rühmitus, mille loojateks on kunstnikud Joakim Hansson, Sebastian Mügge ja Eskil Liepa. Kõik kolm on lõpetanud Umeå Kunstiakadeemia (MA). Alte Schwedeni fookuses on installatoorsed projektid kuhu kaasatakse ka publiku osalus.

Projekti toetavad: Nordic Culture Point Mobility Program, Pärnu Linnagalerii ja Kalmari Kunstimuuseum.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu Linnagalerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: