Jessika kutsikas naaseb detsembris teatrisse ({{commentsTotal}})

Kleer Maibaum etendus
Kleer Maibaum etendus"Jessika kutsikas" Autor/allikas: Mats Õun

Peale esietendust 21.novembril naaseb Polygon teatri tükk "Jessika kutsikas ehk Siin ei ole Wifit" neljaks jõulukuu õhtuks teatrilavale.

Polygon teater kutsub pühade eel ja ajal endid võõranduma tehnikamaailmast ja tulema näiteks teatrisse.

21. novembril  esietendunud Polygoni amfiteatris  Leea Klemola "Jessika kutsikas".  Pöörast lugu võõrandumisest, draamateraapiast ja teatri rendist jälgis esietendusel saalist ka autor Leea Klemola ise.

Lavastaja Ingomar Vihmar, kes tõi lavale juba kolmanda Klemola tüki (eelmised "Kokkola" ja "Külmale maale") kirjeldab autori teoseid kui ootamatud ja hullumeelseid ning tõdeb, et on tänulik Klemola tükkide olemasolu eest. 

Laval on  Kleer Maibaum-Vihmar (Jessika)  ja  Epp Eespäev (Jessika ema Eija/poeg Ilves). Meestest on sedapuhku laval meie loomekogu liikmed: pärjatud draamakirjaniku ja stsenaristina tuntud  Martin Algus  (Jari) ning peale ligi 20. aastast vahet taas teatrilava väisav Tamur Tohver. Lavastajaks on samuti oma inimene Ingomar Vihmar.  

„Elasid kord mees ja naine“ kõlab kui klassikalise muinasloo algus. Aga mis saab siis, kui lugu ei ole enam klassikaline vaid viib meid teekonnale tehnikamaailmast aegade algusesse ja kui „elasid kord“ asemel algab jutustus utoopiliste sõnadega „Siin ei ole Wifit!“?  "Jessika kutsikas" räägib loo Jessikast ja Jarist, kelle poeg Ilves istus ilmast ilma võrgus, kuni eemaldus perest ja lahkus ootamatult kodust.  Et jõuda lahenduseni, üürivad Jessika ja Jari Jessika psühhoteraupeudi Jekku nõuandel teatrisaali ning asuvad läbi draamateraapia probleemi lahendama.„Jessika kutsikas“ on komöödia, kus midagi ei jää paika. See on etendus, mis polegi õigupoolest etendus. See on teater, kus etendust ei toimugi.

Marit Priks soovitab blogis:
Etenduses joonistub humoorikas võtmes välja ühe perekonna konfliktne argielu. Vaatajal tekib võimalus probleemidega samastuda ja distantsilt nende ja enda üle elutervelt naerda. Kuna etendusega suudetakse kaasahaaravalt käsitleda mitmeid elulisi probleeme ja suhteid, siis igaüks leiab teatritükist vähemalt ühe teema, mis teda kõige rohkem puudutab. Olgu see siis tänapäeva maailma iseloomustav üksilduse tunne, tehnoloogia areng või keerukad suhted pereliikmetega.

Segunevad teater ja psühhodraama võtted ning etendus balansseerib reaalsuse ja teatri vahel. Publik leiab end osalemast ühe perekonna teraapias ning näitemängu jälgides vaatab igaüks samaaegselt otsa enda elu sarnastele olukordadele. Kuigi käsitletakse tõsiseid teemasid, siis ei mõju etendus masendavalt. Kõrvalt vaadates tundub ju kõik palju selgem ning iseenda argiprobleemid taanduvad absurdikoomikaks.

Teatritükk mõjub kaasahaaravalt, rohkelt äratundmisrõõmu pakkuvalt ning isegi teraapiliselt. Nagu paljude nauditavate asjade puhul, jäi ka pärast etendust tunne, et see võinuks olla pikem, kuid mõtteainet jagus ka järgmistesse päevadesse.

Järgmised etendused: 17/18/19/20. detsembril kell 19.

Toimetaja: Tõnu PedaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: