Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ashot Jegikjani matkab mummuistlikult Tallinna Linnagaleriis

Ashot Jegikjan. Ootus
Ashot Jegikjan. Ootus Autor/allikas: repro

Reedel, 3. jaanuaril kell 17 avatakse Tallinna Linnagaleriis Ashot Jegikjani maalidenäitus „Mummuistlik matk”.

Kunstnik ise selgitab: „Tihti küsitakse minult: „Mida tähendab mummuism?” Sellele küsimusele võib vastata nii: „Sõna mummuism tuleb eestikeelsest sõnast mumm. Mummud on ringid, on inspiratsiooni ümmargused lained, ümmargused asjad, sfäärid, muusikanoodid. Mummuism on lainel olemine.

Pilti nimega „Ootus” hakkasin tegema eelmisel kevadel. Mida ma ootasin? Ootasin hetke, millal mu pilt mulle ütleb: „Ma olen valmis nagu alati, nagu alguses ja mitte kunagi.” Jah, ma ootasin nagu alati. Mõistmises, et elu on targem kui mina.

Sellel põhjusel, et Tallinna Linnagaleriisse pannakse välja minu maalid, läksin ma raamatupoodi ja ostsin pastaka. Selle pastakaga kirjutasin õhtul kodus paberile nii: „Nagu oleks õhtu ja nagu oleks vaikus, ainult haldjas tantsib metsas. Orav, orav, korja pähkleid...” Ja need read oleksid nagu kehastunud mõnedeks minu maalideks, mida võite näha Linnagaleriis. „Sa võid ka mitte kirjutada, aga ole autor oma hinges,” ütles oravakene metsas.

Tavaliselt ma maalin seda, mida vaatan ka ise. Ma maalin, nagu hingan. Ma hingan nagu sinagi. Elu on targem kui mina. Ja see on hea. Oh jaa! Elu on see, mis on, ja see lummab mind. Enne veel kui jõuad aru saada, kuidas käituda tuleb – on elu möödas... Elan, nagu oskan. Maalin, nagu maalin. Olen õnnelik, et olen kunstnik. Ja see ongi tõelus. Ja see ongi rõõm!”

Näitus on avatud 4. – 26. jaanuarini 2014.

Toimetaja: Igor Garšnek

Allikas: Tallinna Linnagalerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: