Aasta muusik Oleg Pissarenko: uus kava tuleb täiesti „ootamatul teemal“ ({{commentsTotal}})

{{1388410800000 | amCalendar}}
Muusik, pedagoog ja korraldaja Oleg Pissarenko
Muusik, pedagoog ja korraldaja Oleg Pissarenko Autor/allikas: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajate poolt Aasta muusikuks 2013 valitud Oleg Pissarenko möönab, et pole paha, kui tehtut tunnustatakse, aga paraku puhkust võtta või pidada see tiitel ei luba

"Vastupidi - tööd tuleb teha ja veel enam,“ ütleb Oleg, kes ürituste korraldajana on lõppeval aastal kõige enam rahul sellega, et Narvas uues kolledžihoones sai edukalt käima tõmmatud jazzklubi.

Aastal 2013 oli muusiku ja üritustekorraldaja meelest palju häid ja meeldejäävaid kultuurisündmusi nii muusikas kui kinos nii Eestis kui välismaal.

Isiklikult liigutas Olegi sel aastal hingepõhjani see, kui bändiga sügisel Venemaal Voronežis esinemas sai käidud. Kui kontsert filharmoonias antud sai, selgus lisaks ülisoojale publiku vastuvõtule, et festivalile olid tulnud väga paljud inimesed just neid vaatama-kuulama. Paari aasta tagusest esinemisest olid neile hulk fänne tekkinud, kellega siis ka kohtumine korraldati.

Oleg ütleb, et Venemaal esinedes on paiku, kus Eesti muusikuid alati sõbralikult tervitatakse, nagu Peterburg. Aga on ka paiku, kus on eelarvamusi. Aga üldiselt tuleb Olegi sõnul tunnistada muusika jõudu ühendada eri inimesed, rahvad ja kultuurid.

Aastast 2014 loodab Oleg, et saab korda ja jätkuma Narva jazziklubi rahastamine ja linna toetus ettevõtmisele. Menukal Tartu Ideejazzil tuleb neljas aasta ja Oleg loodab, et sel aastal kasvanud meeskond suudab sedakorda eriti kvaliteetset sisu pakkuda.

Ka oma bändiga tuleb välja uus kava ning Jazzkaarel jmt esinemistel rullub see kuulajate jaoks lahti. Millalgi tuleb ka uus album – kas cd, vinüüli või Itunesi kandjal, seda veel ei tea. Aga lood on valmis ja jaanuaris hakatakse bändiga harjutama.

Mis saab olema sedakorda läbiv kontseptsioon või teema? „See on täiesti uus ja ootamatu teema,“ ütleb Pissarenko,

„ - armastus!“

 Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: