Pop-up näitus Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooniks planeeritavast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rotermanni soolaladu
Rotermanni soolaladu Autor/allikas: Eesti Arhitektuurimuuseum

Reedel, 10. jaanuaril kell 18 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi suures saalis Rotermanni soolalaos XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni ette valmistava töötoa pop-up näitus „input ↔ output”.

Näitus võtab kokku Eesti ekspositsiooni uurimisliku etapi, kajastades seda, kuhu on avaliku ruumi analüüsimisel jõudnud Eesti Kunstiakadeemia töögrupp – kunstiteaduse-, tekstiilidisaini-, ja arhitektuuriüliõpilased, samuti IT Kolledži tudengid, kes võtsid osa valikainest „Vaba aine”.

Töögrupi eesmärgiks oli digitaalsete uurimismetoodikate väljatöötamine ja nende kaasamine füüsilise linnaruumi rakenduste disainimisse, koos töötati välja prototüüpe linnaruumi monitoorimiseks reaalajas. Lisaks praktilistele lahendustele toimis „Vaba aine” ka diskussiooniplatvormina, kus astusid osalistena üles nii rahvusvaheliselt tunnustatud kui kodumaised eksperdid.

Käesoleval nädalal toimus EKA ja teiste koolide üliõpilaste ja noorte arhitektide osalusel õpituba, mille tulemusena sündinud installatsioonide ja materjalidega saab tutvuda ainult reedest pühapäevani Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Näituselt leiab:
ruumilise installatsiooni füüsilise ruumi jälgimisest reaalajas;
sotsiaalmeedia ja linnaruumi suhteid analüüsiva installatsiooni;
avaliku ruumi ja infovahetuse seoste ajaloolise ülevaate;
Eesti kui e-riigi diskursuse analüüsi;
tudengite semestri jooksul tehtud projektid.

Töötoa ja näituse juhendajad: Johanna Jõekalda, Johan Tali, Siim Tuksam, Mikk Meelak, Ülar Mark. Tehniline tugi: Toomas Savi, Marti Kaljuve, Jaak Kaevats. Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektuurimuuseum.

XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali peateemaks on „Põhitõed: modernsuse omaksvõtt 1914–2014”. Johanna Jõekalda, Johan Tali ja Siim Tuksami poolt kureeritud Eesti ekspositsioon „Vaba ruum” on mõttearendus digitaalse info toel toimiva infoühiskonna võimalikest ruumilistest ja sotsiaalsetest tagajärgedest.

Kuidas kujundatakse avalikku arvamust informatsiooni levitamise ja piiramise abil? Kelle initsiatiivil ja milliseid kanaleid pidi on see toimunud? Kuidas võiksid need mehhanismid toimida e-riigis, kus inimeste ruumiline käitumine ja otsustused on jälgitavad? Milliseks osutuvad arhitekti, linnaplaneerija ja kodaniku rollid sellises ühiskonnas?

Veneetsia arhitektuuribiennaal avatakse 7. juunil 2014 ning see jääb avatuks kuni 23. novembrini.

Lisainfo:
Triin Männik
Eesti Arhitektuurikeskuse kommunikatsioonijuht
Tel. +37256201104
E-post: triin@arhitektuurikeskus.ee 

Toimetaja: Igor Garšnek

Allikas: Eesti Arhitektuurikeskus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: