Endlas esietendus lavakanoorte elluastumislugu ({{commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Pärnu Endla teatris esietendus Aleksander Vampilovi näidend "Hüvastijätt juunis", tegemist on lavakunstikooli 26. lennu diplomilavastusega, mida mängitakse lisaks Endlale teisteski teatrites

Kevadel lõpetavatele näitlejatele on tegu viimase diplomilavastusega ja nad astuvadki ellu. Samamoodi teevad seda nende näidenditegelasedki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hüvastijätt juunis" aga algab pulmadega. Juuakse sampust, lüüakse tantsu, hõigatakse "kibe" ja loetakse sekundeid.

"See räägib üliõpilastest, kes lõpetavad oma stuudiumi, täpselt nii nagu need noored ka reaalselt, paralleelselt oma tegelikus elus teevad. Ees seisavad valikud, mis edasi saab. Kui sinna sisse põimib või rammib ennast armumine, armastus, siis kõik need asjad võivad pea peale lennata," selgitas lavastaja Andres Noormets.

Tema sõnul üllatasid noored oma töövõimega. "Me tegime kohati kuni 12-tunniseid tööpäevi ühe pausiga. See on päris suur proovikivi mulle endalegi, neist rääkimata," ütles Noormets.

Etendus on pisut kurb, aga kohati ka naljakas. Noormetsa hinnangul on lavastusel suur kasvupotentsiaal, sest noored saavad seal mitmeid rolle mängida ja seda mitte tavalises tähenduses, et on üks koosseis ja teine, vaid näitlejad lihtsalt vahetavad rolle, kehastades ühes etenduses üht, järgmises jälle teist tegelast. Nii jätkub põnevust kuni viimaste etendusteni, mis on maikuus.

Peale Endla mängitakse lavastust ka Tallinnas ja Tartus. Tallinnas võib "Hüvastijättu juunis" näha juba 20. jaanuaril.

 

Toimetaja: Merili Nael, Tõnu Pedaru

Allikas: uudised.err.eeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: