Von Krahli näitlejad kandsid "Üdi klubis" ette katkendi uuest lavastusest "Life Is Very Hard" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tiina Tauraite mullusel monoetendusel
Tiina Tauraite mullusel monoetendusel "Traktor". Autor/allikas: Küllike Rooväli/Postimees/Scanpix

Erki Laur ja Tiina Tauraite esitasid etüüdi Robert M. Johansoni (USA, Nature Theater of Oklahoma), Marit Sirgmetsa (Eesti, Guts United) ja Simona Biekšaite (Leedu, Guts United) näidendist "Life Is Very Hard", mille esietendus Von Krahli teatris on 15. veebruaril.

"Elu ongi väga raske," alustas Erki Laur "Jüri Üdi klubis" tuleva tüki tutvustust. "Oleme võtnud põhimõtteks, et näitlejal peab võimalikult raske olema. Kui on mingi tants või laul, siis kõik neli kätt ja jalga teevad eri asja." Tekstid sündisid aga eesti näitlejate inglisekeelse juhujutu eestikeelsetest otsetõlgetest, kuhu on sisse jäetud kõik ää-d, öö-d ja maigutused. Laval ei ole näitlejatel tekst peas, vaid ühe näitleja puuinglise keel eesti keeles tuleb näitleja klappidesse, mida peab siis järgi ütlema. 

Lisaks Laurile ja Tauraitele teevad näitlejatena kaasa Jim Ashilevi, Kait Kall, Ott Kartau, Liis Lindmaa, Loore Martma, Tõnis Niinemets, Ivo Reinok ja Ragne Veensalu.

Tutvustus ehk üldsõnaline ilujutt teatri kodulehelt:

Elu on väga raske ja halb. Püüad igat päeva enam-vähem normaalselt õhtusse veeretada, trotsides nälga, haiguseid ja kurbust, aga isegi kui mõni päev läheb hästi, ei kesta see kaua. Reaalsus ja unistused on lootusetult lahus. Suhelda on raske, me saame üksteisest valesti aru. Me ei saa iseendastki aru. New York, Avignon ja Moskva on kaugel, nii kaugel. Istu siin pommiaugus ja nühi tühja, kuni tuleb surm ja viib su Disneylandi.

Vaata etüüdi, millega saade algab, aga ka kogu saadet, kus muidugi tuli juttu ka Juhan Partsi keeleteost, eesolevast videost:

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: