Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endlas tutvustatakse Euroopas poppe Eesti vaipu

Detail Heleri Alexandra Sitsi vaibast
Detail Heleri Alexandra Sitsi vaibast Autor/allikas: estoniantextile.blogspot.com

Alexandra Sitsi ja Ruth Vasseli vaibanäitus
Endla Teatri Sammassaal, 25.jaanuar - 28. veebruar 2014

Näitusel Endla teatrigaleriis eksponeeritakse vaibakunstnike Heleri Alexandra Sitsi ja Ruth Vasseli loomingut aastatest 2011-2013. 

„Viimase nelja aasta jooksul on Valley OÜ esitlenud meie loomingut Saksamaal Hannoveris toimuval iga-aastasel Domotexi messil ning pälvinud sellega märkimisväärset rahvusvahelist tähelepanu ja kiitust kvaliteetsele Eestimaisele toodangule. Näitusel esitleme Hannoveris eksponeeritud käsitöövaipu kõigist neljast aastast ning mitmeid teisi huvitavamaid teoseid viimaste aastate loomingust,” tutvustas Heleri Alexandra Sits.
„Näituse värviküllastele fantaasiavaipadele lisavad maalähedast hõngu etno-teemalised vaibad ja kogu ekspositsiooni tasakaalustavad luuletused noorelt Tartu poeedilt Võike Kulmuselt,” lisas Ruth Vassel.
OÜ Valley on tootnud käsitaftingvaipu alates 1996. aastast. Tegemist on valdavalt eritellimusel valminud naturaalsest materjalist käsitöövaipadega, mistõttu võib iga vaipa lugeda kordumatuks teoseks. Kuna enamus Valley OÜ eksklusiivsest toodangust eksporditakse Skandinaaviasse ja Lääne-Euroopasse, on Pärnus aset leidva näituse eesmärgiks tutvustada kodumaal valminud käsitööd ka kohalikule rahvale.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Endla teatrigalerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: