Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esimene XVI Tallinna Graafikatriennaali näitus on avatud

XVI Tallinna Graafikatriennaali näitus: Loesje loova kirjutamise workshopi tulemused
Vabaduse väljaku (Tallinn) tunnelis, avatud märtsi 2014 lõpuni

Liikumine Loesje [L'ušče] sündis 1983. aasta kevadel, kui 9 inimest kohtusid Arnhemis (Holland). Grupi eesmärgiks oli välja töödelda uut moodi initsiatiiv, et teha midagi tolleaegse kriitilise poliitilise olukorra vastu. Tüdrukunimi «Loesje» valiti selleks, et teha tekstid personaalsemaks, selgemaks ja lihtsustada ideed.

Loesje põhineb usaldusel. Kõik, kes liituvad, pääsevad ligi Loesje allkirjale. See tähendab, et igal liikmel on õigus teha postreid, mis võivad ilmuda juba järgmisel päeval. Tavaliselt seda õigust ei kuritarvitata.
Loesje filiaal Eestis alustas tööd 1. aprillil 2004. a. Korraldatakse kohalikku tööd ning osaletakse aktiivselt rahvusvahelistes projektides. Ppeakorter asub Tartus, kuid töös osalevad ka teised Eesti regioonid, seal hulgas ka Tallinn ning Ida-Virumaa.
Workshopi viis läbi Julia Barsukova, osalesid: Mari Prekup, Ede Raadik, Toom Tagel, Mihkel Vorsman, Anna Lihodedova, Mairi Mölder, Eve Kask, Irma Isabella Raabe, Maarja Põld, Pamela Peepson.
XVI Tallinna Graafikatriennaal "Kirjaoskus-Kirjaoskamatus" on Kumus avatud alates 7. veebruarist.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Artinfo

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: