Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EFI talverahad jagatud, „Rehepapp“ jäi napilt ilma

Eesti Filmi Instituut toetab talvise tootmis-toetuste vooruga kolme täispikka mängufilmi: Peeter Urbla "Apteeker Melchiori. Oleviste mõistatust", Margus Paju lastefilmi "Supilinna Salaselts" ja režissöör Anu Auna "Polaarpoissi"

Napilt jäi sellest voorust välja Rainer Sarneti "Rehepapp".

Kokku osales selles taotlusvoorus seitse mängufilmi, millest kolm põhinesid raamatutel, üks näidendil ning kolm olid originaalstsenaariumid. Seitsmest taotlejast neli olid debütandid. Lisaks filmi arengufaasile hindab instituut toetuste jagamisel ka üldist repertuaari.

PIRET TIBBO-HUDGINS, Eesti filmi Instituudi peaprodutsent: "Melchior on potentsiaalne suur rahvafilm, väga tugev rahvusvaheline projekt, see investeering, mida riik teeb sellesse filmi tuleb tagasi viiekordselt, "Supilinna Salaselts" on lastefilm, mida pole ka pikka aega teinud, laste seiklusfilm, mis leiab aset tartus ja kolmas film on väikese eelarveline debüütfilm "Polaarpoiss," noorte armastusfilm."

Kõigi seitsme tootmistaotluse esitanud mängufilmi eelarved teevad kokku 10 miljonit eurot, samal ajal on selle aasta mängufilmide eelarve instituudis vaid 1.5 miljonit eurot.

"Kuna meil on sihuke süsteem, et on ka eelmisest aastast teise etapi toetused olemas, siis meil on sel aastal ära jagada 568 000 eurot," selgitas Piret Tibbo-Hudgins

 

Rahastamisest ilma jäänud "Rehepapi" produtsent Katrin Kissa selgitas rasket situatsiooni mängufilmi tootmisprotsessis:" Aasta alguses esimesel kuul on selge, et kui me ei tahaks elada järgmise aasta arvelt, siis saaks Eestis toota ainult ühe filmi, see on päris keeruline olukord seda aasta alguses teada saada. Kes loodavad minna võttesse, siis ainus viis ongi minna välismaale ja loota rahad saada sealt, et sa tuled siia väikese pisku järgi, nö lõpetad oma finantsplaani siin, kus see peaks algama."

Sellest taotlusvoorust napilt välja jäänud mängufilm "Rehepapp" loodab kevadise taotlusvooru peale, et juba sügisel filmivõtetega alustada. Produtsent Katrin Kissa sõnul tuleb "Rehepapist" tõenäoliselt Poola, Saksa, Soome ja Eesti koostööfilm.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: uudised.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: