Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

MI: Rahvamuusikud käisid August Pulsti auks ringreisil

Muusikasaade "MI" vaatas, kuidas rahvamuusikud rändasid suure pärimusmuusika populariseerija August Pulsi 125. sünniaastapäeva puhul üle Eesti, et anda Pulsti kuulsate ringreiside vaimus kontserte.

"Üks tema idee oli see, et tuleks uuesti au sisse või et nähtaks veel seda uinuvat rahvamuusikat," rääkis Pulsitist üks ringreisi muusikuid Lauri Õunapuu. "Ta võttis küla pillimehed kokku - torupillimängijad, kandlemängijad, viiulimängijad, lauljad, ja käis nendega Eestis ringreisil ning tema ringreise saatis tohutu edu. Meie teeme siis oma seltskonnaga tema juubeliaasta tähistamiseks ka väikese tiiru."

Krista Sildoja sulest on valminud August Pulsti elulooraamat "Äratusmäng uinuvale rahvamuusikale. August Pulsti mälestusi“, mis sisaldab hulgaliselt mälestusi ja pilte Pulsti eluajal toimunust Eesti rahvamuusikas. Raamatut esitletakse veel täna õhtul koos rahvamuusikute kontserdiga Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

August Pulst (1889 - 1977) oli eesti maalikunstnik, teatridekoraator, vanavara ja pärimusmuusika koguja ja rahvakultuuri populariseerija. August Pulst oli otseselt seotud mitmete muuseumide asutamise ja juhatamisega, nagu Eesti Rahva Muuseumi Tallinna Osakond, Eesti Kunstimuuseum, Teatri- ja Muusikamuuseum, Tori Muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum. Pulsti edukatest ringreisidest saadud rahaline tulu kattis nii mõnegi muuseumi loomiseks vajaminevad kulutused. Pulst ise mängis viiulit, mandoliini, harmooniumit ja kitarri, veidi vähem ka lõõtsa ning torupilli.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: