Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jüri Talvet esitles luulekogu

Luuletajalt ja Tartu ülikooli maailmakirjanduse professorilt Jüri Talvetilt ilmus ligi 400-leheküljeline luulekogu, mis koondab kokku varasemate luulekogude olulisema loomingu, kuid täiendab ka varem kirjutatud tekste ja pakub täiesti uusi luuletusi.

 

Luulekogus "Eesti eleegia ja teisi luuletusi" saab lugeja ära tunda nii Jüri Talveti varasemaid luuletusi kui leiab ka päris uue tsükli pealkirjaga "Valgusta arm veel meid". Kogus leiab ka selliseid luuletusi, mida autor on ajale tagasi vaadates ümber teinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Talveti enda sõnul on iga luulejata soov mingil hetkel anda välja koondvalikkogu. "Varasemates luuletustes on tugevamat tunderõhku /.../, hiljem on see segunenud rohkem kultuurilise mõtisklusega. Seal on nii intiimsus kui ka kultuur ja kõik on kultuurilises seoses," selgitas luuletaja.

Kirjandusteadlase Lauri Pilteri sõnul mõjutab ka aeg Talveti loomingu vastuvõtmist lugejate poolt.

"Talvet alustas nõukogude ajal, ei saa unustada ka tema seotust Hispaaniaga ja Katalaani kultuuriga. Talvet peab pidevalt dialoogi mõne muu kultuuri esindajaga ja muidugi on need kultuuridevahelised suhted olnud ja on praegugi pidevas muutumises ja liikumises," rääkis Pilter.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: