Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalus algasid mitme riigi koostöös valmiva filmi "Vehkleja" võtted

Foto: Annika Haas

Haapsalus algasid Eesti, Soome ja Saksamaa koostöös valmiva mängufilmi "Vehkleja" võtted. Filmi peategelane on legendaarne Haapsalu vehklemistreener Endel Nelis, keda mängib Märt Avandi.

Vehklemistreeningud on Haapsalu koolilaste jaoks olnud üle poole sajandi sama loomulik osa nagu linna ümbritsev meri. Selles oli süüdi kireva elulooga Endel Nelis, kes lõi vehklemisdünastia, kust praeguseks on välja kasvanud paljud maailma tippvehklejad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Enne selle filmi juurde asumist ma tegelikult ei olnud kuulnud seda nime, küll aga nüüdseks ma juba tean, et tegelikult on ta omas ringikonnas vägagi tuntud ja austatud mees," tunnistas näitleja Märt Avandi.

Kuna filmi läbiv teema on vehklemine, siis on Avandi pidanud kõvasti treenima, et näha välja usutav vehkleja. "Kas ma seda ka olen - ma usun, et ehk ma olen jah. Usutav vähemalt väljanägemise poolest," arutles ta.

"Vehkleja" on mängufilm ehk kokkuvõttes väljamõeldis, kuid Endel Nelise elu on olnud mõningal määral linateose aluseks.

Film valmib Soome, Eesti ja Saksa koostöös, sest filmi väntamiseks on raha saadud nende kolme riigi fondidest. Eelarve on ligi kaks miljonit eurot. Eesti filmide eelarve on tavaliselt väiksem.

"Siin annabki praegu võimaluse rahvusvaheline koostöö, et meil on natuke rohkem raha võimalik kasutada. Samas on tegemist ajastufilmiga, mis ongi kallim," selgitas produtsent Ivo Felt.

Filmi režissöör on soomlane Klaus Härö ja stsenarist Anna Heinämaa, kes on samuti Soomest. Filmis mängivad peale Märt Avandi ka Hendrik Toompere, Jaak Prints, Lembit Ulfsak, Maria Klenskaja ja paljud teised. Film valmib järgmisel aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: