Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valdur Mikita: Eesti paisub nagu pärmisai

Kirjandusministeeriumis oli saatejuhil Mart Juurel külas kirjanik ja mõtleja Valdur Mikita, kelle kirjutatud raamatut " Lingvistiline mets" on tabanud suur menu nii kriitikute kui rahva seas

Mikita ütleb oma raamatu "Lingvistiline mets" menu kohta, et populaarsust põhjendada ei oska, aga arvab, et Eesti asja tuleb ikka kümne aasta jooksul kord ümber mõtestada.

See oli neljas katse, aga küllap siis tuli õigel ajal. Viimase raamatuga leidis Mikita enda sõnul "ühe hea termini" - "mitmiktaju", mis katab ja lubab kirjeldada, kuigi kõike mitte.  Samas, mida rohkem seda maailma kirjeldad, seda rohkem on seda, mida kirjeldada ei saa.

Raamatu kirjutamisega adus Mikita, et Eesti on ikka "hämmastav paik".

Mikita ütleb, et "Lingvistiline mets" on nagu armastuskiri Eestile, natuke ka naiivne, nagu ikka.

Aga põnevust jätkub - kui Eesti sahtlisse panna, siis sahtlis pole põhja, "Eesti paisub nagu pärmisai"

Mis aga Mikitat painab, on see, et koduuksest välja minnes Eestit ei näe, heas mõttes rahvusideoloogiat on tegelikult vähe, see programm tal tagataskus istub!

Mikita räägib ka, et tänu raamatule on tal nüüd oma valvepsühhiaater! Lisaks saame teada, miks viskaks ta õhupallikorvist välja akadeemik Gustav Naani.

 

 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: