Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastekirjanduse konkursilt koorus lugemist nii tüdrukutele kui poistele

Foto: oesel.ee

Eesti Lastekirjanduse keskus kuulutas välja konkursi "Minu esimene raamat" võitjad. Kõrgetasemelisel konkursil jagavad esikohta kaks käsikirja: Kairi Loogi "Lennujaama lutikad ei anna alla" ja Juhani Pütsepa "Külaline Orupõhjast".

Teise koha sai Liis Auväärt käsikirjaga "Väike võlur Mattias" ja kolmanda koha pälvis Heidi Raba käsikiri "Sander Säinas ja lendav siga". Ära märgiti Hugo Vaheri käsikiri "Ümera mehed Roosa villast" ja Reeli Reinausi "Roosad inglid".

Konkurss "Minu esimene raamat" toimub eesmärgiga leida väärt lastekirjandust just lugemaõppimise eas 5-9-aastastele lastele. Aastate jooksul on konkursile esitatud üle 220 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud üle kolmekümne.
Kirjastuse "Tänapäev" peatoimetaja Tauno Vahteri sõnul on esitatud käsikirjade teemade ring väga vaheldusrikas.
TAUNO VAHTER, kirjastuse "Tänapäev" peatoimetaja: "On fantaasialugusid, üksindus, sõprade leidmine, et nalja saaks."
Konkursil osalevatest autoritest 2/3 moodustavad naised ning seetõttu jääb puudu just poistele mõeldud kirjandusest. Selle aasta esikoha võitjad sobivad Vahteri hinnangul lugemiseks nii poistele kui tüdrukutele.
Juhani Pütsepa "Külaline Orupõhjast" räägib elust ühes vanemas äärelinna majas, kirjeldab sealseid värvikaid elanikke, inimesi ja ka ühe sinna tee leidnud koera elu.
Kairi Loogi käsikiri "Lennujaama lutikad ei anna alla" jutustab loo vana lennujaamahoone asukatest, lutikatest ja teistest putukatest, kes hakkavad lennujaama sulgemise vastu võitlema. Look naudib lastele kirjutamise juures kõige enam seda, et saab kasutada rohkelt fantaasiat, mida täsikasvanud nii hästi ei mõista.
KAIRI LOOK, käsikirja "Lennujaama lutikad ei anna alla" autor: "Saab teha asju, mis täiskasvanute kirjanduses pole lubatud. Lapsed mõistavad hullumeelseid maailmu paremini kui täiskasvanud. Lapsed on väga kihvtid ja peaksid kokku puutuma igasuguse lugemise ja kirjandusega."
Konkursil osalenud 32-st tööst avaldatakse aasta jooksul kuus.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: AK kultuuriuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: