Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reedel avatakse graafikafestivali raames näitus Tallinna Ülikooli tudengite litodest

Tudengimapi autorid ja juhendajad
Tudengimapi autorid ja juhendajad Autor/allikas: TLÜ Üliõpilaskonna Fotoklubi

Eesti Litograafiakeskuse näitus Tallinna Ülikooli üliõpilaste töödest
Kohvik Promenaadi 5 (Tartu), 15. - 31. märts 2014

Mõni aasta tagasi toimus Tartu Kunstimuuseumis Eesti Litograafiakeskuse retrospektiivnäitus. Seda suurem rõõm on jälle Tartus näidata näitust üliõpilaste töödest ja seekord mitte küll muuseumis, kuid ühes toreda vaimsusega kohvikus.
Tartu vaimu äratavad talveunest reedel toimuvad graafikanäituste avamised, mis saavad alguse pärastlõunal kell neli Tartu Kunstimajast. Lisaks kirevale kunstnike seltskonnale saab Tartus näha ka Tallinna Ülikooli noorte kunstiüliõpilaste loomingut.
14. märtsil avatakse Tartu kesklinnas asuvas kohvikus Promenaadi 5, kell 18.00 Eesti Litograafiakeskuse näitus Tallinna Ülikooli üliõpilaste töödest. Näitusel väljas olevate tööde autoriteks on LIISA EOMOIS, MARIA MATVEJEVA, KEA PANK, MARTINE PÄI, KADI SIZASK, JULIA SIDOROVA, RANDO FREIBERG, TAUNO OSTRA, KARIN PAUMER, KETERIN KÕLU, MAKSIM SIMTŠENKO, MARJU RAJASALU ja KAROLINA KREEGIMÄE.
Kõik teosed on teostatud ajalooliselt põnevas kivitrükitehnikas Eesti Litograafiakeskuses Urmas Viigi ja Jaak Visnapi juhendamisel. Näitusel saab vaadata kahte filmi sellest, kuidas tehakse litograafiat.
Litokeskuses on seekordne valminud tudengimapp juba teine, esimene trükiti 2005 Kunstiakadeemiale, sellel näitusel väljas olev pildiseeria aga 2013. aasta lõpus Tallinna Ülikoolile.
Tudeng oma tudengimurede ja -rõõmudega on sarnane nii Tallinnas kui Tartus. Sellest räägivad tööde pealkirjad nagu „Loeng“, „Tudengi töö on õppimine“, „Pealinna pemeenid“, „Loovad käed“. Informatsiooniks veel nii palju, et tegemist on piiratud tiraažiga kunstikogudega, mis on kolmeteistkümne noore üliõpilase eneseväljendus Tallinna Ülikooli kohta ja on hea meel tõdeda, et lisaks kirjaoskusele on noorkunstnikele tähtis ja jõukohane ka pildikeel.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eesti Litograafiakeskus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: