Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

E-etteütluse võitjad on selgunud

Eksam.
Eksam. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Emakeelepäeva puhul korraldas Vikerraadio juba seitsmendat aastat e-etteütluse võistluse, mis toimus neljas kategoorias: õpilased; täiskasvanud; filoloogid; muu emakeelega inimesed. Vikerraadio toimetusse jõudis 4319 etteütlust.

Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutasid etteütluse Margot Arula (täiskasvanute kategooria), Averonika Beekmann (filoloogide kategooria, võidab teist korda), Britta Pung (Tallinna 21. kooli õpilane) ja Mihhail Sorokin (muu emakeelega).
 
Etteütlusi kontrollinud Martin Ehala ja Peeter Pälli kinnitusel näitavad tulemused, et tekst oli raskem kui eelmisel aastal, kuid tulemused on siiski väga head. "Võib öelda, et järjekorras ka neljatuhandes etteütlus on kirjutatud täitsa hea kirjakeelega, keerulistes asjades on muidugi küll eksimusi," ütles Martin Ehala. "Võrreldes näiteks eelmise aasta nõrgemate kirjutajatega on tänavune üldmulje parem," lisas Peeter Päll.
 
Sel aastal saadeti Vikerraadiole kuus sajaprotsendiliselt korrektset etteütlust, kuid e-etteütluse meeskond otsustas pärast helisalvestuse ülekuulamist õigeks lugeda ka lauseosa "et keski mu efektselt kirjutatut ei projitseeri" puhul sõna "muu". Seega lõpparvestuses õigesti vastanute arv veel kasvab.
 
Parimatele on auhinnaks e-lugerid, samuti saab auhinna õpilaste kategooria võitja emakeeleõpetaja.
 
Teksti koostasid:
Martin Ehala, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse professor
Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Edward Kess, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse vanemõpetaja, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi liige
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja (nõuandjana)
 
Etteütluse õiget kirjapilti näeb siit:
http://etteytlus2014.err.ee/tulemused.php . Samas saab ka etteütluse helifaili kuulata ja end uuesti proovile panna.
 
Vikerraadio toimetus tänab osavõtjaid. E-etteütlust saab jälle teha järgmisel aastal, emakeelepäeval.
 
E-etteütlus sünnib Vikerraadio, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Rahva Raamatu koostöös.
 
 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: