Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

2013. aasta soome keele õpetaja on Heli Ojat Tallinna Ühisgümnaasiumist

Soome suursaadik Aleksi Härkönen, Heli Ojat ja Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa
Soome suursaadik Aleksi Härkönen, Heli Ojat ja Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa Autor/allikas: Soome Instituut

Soome suursaadik Aleksi Härkönen andis tänavu aasta soome keele õpetaja tiitli Tallinna Ühisgümnaasiumi kogenud õpetajale Heli Ojatile. Traditsiooniliselt selgub tiitlisaaja soome keele õpetajatele korraldatud vastuvõtul Soome suursaatkonnas.

 

Soome Instituudi programmijuhi Juhani Koivuviita sõnul sai žürii jaoks otsustavaks Heli Ojati mitmekülgsus ja aktiivsus õpetajana. Tallinna Ühisgümnaasiumis õpetatakse soome keelt kolmanda võõrkeelena gümnaasiumiosas. Õpetaja Heli Ojat on kutsunud õpilastega kohtuma esinejaid erinevatelt elualadelt. Lisaks keelereeglitele räägitakse tema tundides palju ka soome kultuurist, ajaloost ja loodusest ning vaadatakse temaatilisi filme. Eriti lõbusad on õpilaste meelest olnud need korrad, kui üheskoos soome laule lauldakse.

Õpetaja Heli Ojati oskus keeletunde huvitavaks teha paistab ka õpitulemustes: tema õpilased on olnud viimastel aastatel soome keele olümpiaadidel väga edukad.

Heli Ojat on teinud Soome ning Eesti vahelise keele- ja kultuurialase koostöö edendamisel edukat tööd juba aastaid, see oli ka põhjus, miks žürii valis just tema 2013. aasta soome keele õpetajaks Eestis.

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat aastal 1997, tänavune üritus oli juba seitsmeteistkümnes. Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

 

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome Suursaatkonna ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsiga.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Soome Instituut

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: