Teatripäeval avatakse kogukonnateater Must Kast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 10. lend
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 10. lend Autor/allikas: TÜVKA

Märtsi kui teatrikuud tähistab oma loodud lavastuste ja muude sündmustega Tartus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti õppekava 10. lend, kes on ühtlasi loomas Genialistide klubiga koostööd plaanivat kogukonnateatrit Must Kast.

10. lend koosneb 17 noorest, kelle unistuseks on luua head teatrit, mis kõnetaks nende ümber elavaid inimesi. Nad tahavad teha teatrit, mis ei kõrguks uhkes üksinduses mäe otsas, vaid oleks oma vaatajale lähedal, seejuures tegemata kunstilisi järeleandmisi või mööndusi. Nad tunnevad, et neil on midagi öelda, ja nad ei taha, et see oleks anonüümkiri iseendale, kui kasutada nende õpetaja Kalju Komissarovi sõnu.

Teatrinädal „Märtsidionüüsia“ toob Tartu publikuni üheksa erinevat lavastust. Kuue päeva jooksul mängitakse lastelavastusi, monolavastusi, diplomilavastusi ning antakse välja tuliuus lasteplaat „Lood plaadi pealt“. 

Nädal kulmineerub 27. märtsil, mil toimub 10. lennu tudengite loodud uue kogukonnateatri Must Kast avapidu.

Teatrinädala kava leiab SIIT.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: