Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ettevalmistused Eesti Kunstiakadeemia uue hoone ehitamiseks

Täna allkirjastatud koalitsioonilepingus on sees ka ettevalmistused Eesti Kunstiakadeemia uue hoone ehitamiseks. Augusti lõpuks peaks olema selge, kes hakkab projekteerima kunstiakadeemia hoonet endises sukavabrikus Põhja-Tallinnas Kotzebue tänavas.

Praegu linna peal laiali pillutatud kunstiakadeemia ootab uuel õppeaastal endiselt kõiki neid, kes tahavad oma elu siduda loominguga. Rektori Signe Kivi sõnul on kooli tulevik selge - aprillis kuulutatakse välja arhitektuurivõistlus ja suve lõpuks on teada, kes hakkab uut kunstiakadeemia hoonet Kotzebue tänavale projekteerima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raha saadakse ka Euroopa Liidu tõukefondist, selle eelduse - 1,8 miljoni euro suuruse võla tasumise sihtasutusele Archimedes, on kool oma eelarvesse juba sisse kirjutanud.

"Eesti Kunstiakadeemia saab hakkama, meie eelarve on kinnitatud nõukogu poolt. Näeme ette just nimelt Archimedese tagasimakse kuni aastani 2017, muidugi oleksime rõõmsad, kui valitsus võtaks osa sellest kanda," rääkis Signe Kivi.

Uus hoone peaks mahutama kõik, praegu kuues kohas laiali olevad osakonnad. Lõplik otsus sõltub projekteerimisest.

"Oleme kooliga väga põhjalikult üle vaatamas ehitusmahtusid. Oleme vaadanud üle, mis on kunstiakadeemia reaalne pinnakasutuse vajadus, vaadates üliõpilaste arvu, nende prognoosi, õppe- ja teadustöötajaid, õpetatavaid erialasid. Oleme teinud päris olulisi kärpeid just pinnamahu suhtes, aga eks kahtlemata peab kunstiakadeemia tegema omapoolsed arvutused pinnamahu suhtes, mida tegelikult see uue maja ülalpidamine maksma läheb ja vastavalt sellega ka oma eelarves arvestama," ütles haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja Helen Põllo.

Põllo möönis, et eraldi küsimus on see, kas mingeid erialasid peaks dubleerimise vältimiseks koondama. Tema sõnul tuleb täpsemalt läbi arutada arhitektuuriõppe tulevik ja võimalikud ühisõppekavad või partnerlus tehnikaülikooli ja tehnikakõrgkooliga.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: