Youtube ja Eesti Autorite Ühing sõlmisid lepingu: kas eesti autor on nüüd või sees? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Youtube
Youtube Autor/allikas: repro

Eesti Autorite Ühing sõlmis märtsis lepingu Google'i korporatsiooni kuuluva videote online-levitaja Youtube' iga, mis põhimõtteliselt tõotab tulu eesti autoritele.

Youtube'i teenusega suhteid reguleeriva lepinguni jõudis EAÜ juba 2010. aastal alanud läbirääkimistega.

Leping jõustus tagasiulatuvalt käesoleva aasta 1. märtsil, viimane allkiri anti 12. märtsil, kinnitab Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) juhatuse liige Mario Kivistik, kelle sõnul on aga väga raske ennustada, milliseid rahasummasid eesti autorid võiksid nüüd ootama hakata.

Ka Soome ja Rootsi, kel on analoogne leping läinud aastast, on veel liiga lühikene kogemus, et hinnata täpsemalt tulemusi. Mõistagi on sealne reklaamiturg suurem.

Kivistik selgitab, et kõik sõltub reklaami käibest, mida on nüüd, eelmisest nädalast, kui reklaamid on seotud videoklipiga, võimalik selgemini mõõta. 

"Tähtis on see, et on lõpetatud määramatus ja teenus kui selline on lepinguga reguleeritud," märgib Kivistik, rõhutades, et endiselt kehtivad Youtube'i endagi reeglid, et üles võib panna materjali, kus on kõigilt teose loojatelt ja esitajatelt ning muudelt asjaosalistelt nõusolek saadud.

 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: