Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Homme on Tartu kunstimuuseumis fookuses Y-galerii

Y-galerii
Y-galerii Autor/allikas: ygalerii.4t.com

Reedel, 28. märtsil kell 15:00 algab Tartu Kunstimuuseumis arhiivinäituse “Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990–2014” raames Kaise Eiche modereeritud Y-galerii teemapäev, mille keskmes on veebruari lõpus oma pikaaegsest tegutsemiskohast välja kolinud galerii ruumiproblemaatika.

Uute ruumide otsimisest on välja kasvanud mitmed probleemid, nagu identiteedikriis, muutunud majanduslik- ja poliitiline olukord. Neil teemadel saavad teemapäeval sõna kõik osapooled: kunstnikud, korraldajad, rahastajad ja haldajad. Ametliku osa järel on avatud mikrofoni taha on oma mälestusi jagama oodatud kõik soovijad.

Näitus „Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990–2014” on esimene etapp Tartu Kunstimuuseumis käesoleval aastal käivitunud arhiiviprojektist „Tartu 88”.

Näituse keskmes on seitse ruumi ja üksteist galeriid, mis on valitud eesmärgiga tutvustada Tartu näitusepindu võimalikult erinevate üksikjuhtumite kaudu. Valitud näidete ühisjoontena võib nimetada vaid rohkem või vähem regulaarset näituseprogrammi ja teatud erialaste ringkondade tunnustust. Esindatud on tüüpilised müügigaleriid, näituse- ja klubilist tegevust kombineerivad ruumid ning nii koolidega seotud kui ka iseseisvad non-profit-galeriid.

Näitusel osalevad kunstnikud: Peeter Allik, Eike Eplik, Kiwa, Kalev Mark Kostabi, Ilmar Kruusamäe, Laurentsius ja A. D., Ly Lestberg, Taavi Novek, Ahti Seppet, Liina Siib, Hillar Tatar, Ago Teedema, Toomas Thetloff, tundmatu autor
Näituse kujundus: Mariana Hint, Carl-Robert Kagge.

Näitusega kaasnevad kataloog, giidituurid ja näitusepaiku tutvustav publikuprogramm, mis toimub nii näituseruumides kui ka näituse ametlikus klubis Promenaadiviis (Promenaadi 5, Tartu).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tartu kunstimuuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: