Täna algas Tallinna Raamatumess ({{commentsTotal}})

{{1396425803000 | amCalendar}}
Tallinna Raamatumess
Tallinna Raamatumess Autor/allikas: PM/Scanpix

Rahvusraamatukogus 3.–5. aprillini toimuval Tallinna raamatumessil pakub trükiseid üle 30 kirjastuse ning külastajad saavad osa paljust põnevast. Kolm aprillipäeva toovad kokku kõik, kes raamatutega seotud: autorid, kirjastajad, kujundajad, noored ja vanad kirjandushuvilised.

Mess algab täna, 3. aprillil kirjandusfoorumiga „Kas laps loeb?”, kus Põhja- ja Baltimaade lastekirjanikud, kirjandus- ja raamatukoguspetsialistid jagavad kogemusi, kuidas lastes raamatute ja lugemise vastu huvi äratada.

4. aprillil toimub Mart Andersoni juhtimisel tüpograafiaseminar „KIRJAK 2”, kus räägitakse kirjakujundusest kui tüpograafia alustalast. Päev lõpeb näitemänguga „Juhan Liiv 150 – „Helin ja valu, mäng ja elu““.

Laupäeval, 5. aprillil, viimasel messipäeval toimub vanade trükiste oksjon ja eksliibrise töötuba, kus saab kujundada isikliku eksliibrise ehk raamatu omanikumärgi.

Et innustada noori ise looma, jagavad Doris Kareva ja Jürgen Rooste neljapäeval loovkirjutamise töötoas nõuandeid, kuidas luulet kirjutada ja avaldada.

Iga päev toimuvad raamatuesitlused ja kohtumised autoritega (Andres Adamson, Anti Saar, Jüri Toomepuu, Siret ja Janno Seeder jt). Teleseriaali „Õnne 13” austajad saavad osaleda meeleolukal Einar Karmiku (Ago-Endrik Kerge) raamatu „Lembesalmik Almale. Luululuule laulud” esitlusel.

Reedel saab kuulata Marju Lauristini ettekannet „Kes loeb Eestis raamatuid?”, mis tugineb 2011. aasta uuringul „Mina. Maailm. Meedia”. Uuringut on tehtud juba mitu korda ja see annab võimaluse välja tuua aastate jooksul raamatute lugemise, soetamise ja harjumuste osas toimunud muutusi.

Rahvusraamatukogu pakub ekskursioone lugemisalasse ja oma koduraamatukogu eest hoolitsemise töötuba.

Mess on avatud Eesti Rahvusraamatukogus 3. ja 4. aprillil kella 10–20, 5. aprillil kella 10–17. Ürituste kava leiab SIIT.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: