Paavo Piik depressioonist: väliselt funktsioneerid, aga sa ei ole oma kehas ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Vahur

Draamateatris ja Linnateatris mängitakse lavastusi, mille jaoks tehti 21 intervjuud depressiooni põdenud inimestega. Depressiooni on omal nahal tundnud ka lavastaja Paavo Piik, kes panigi isiklikud kogemused nüüd lavateosesse.

"Üks põhjus, miks ma tahtsin seda tükki teha, on see, et mul oli endal kokkupuude depressiooniga. Ma elasin väga pikalt Inglismaal. Olin kodust kaugel ja sõpradest kaugel," selgitas Piik "Ringvaatele" oma isiklikku kogemust.

"See muutus võib olla palju suurem, kui sa seda algul ette kujutad. Sa ärkad hommikul üles ja ainus asi, millele mõtled, on see, et kuidas ma saaks päeva õhtusse nii, et see oleks kuidagigi talutav. Väliselt sa funktsioneerid, aga sa ei ole oma kehas kohal. Väldid inimkontakte ja elad selle nimel, et teha ära need asjad, mida sa pead tegema," rääkis Piik.

Arsti juurde jõudis Piik kaks aastat tagasi. “Ma lõpuks ise leidsin tee sinna. Mul oli tutvusringkonnas palju inimesi, kes olid olnud depressioonis ja võtnud antidepressante. Ma lugesin selle teema kohta. Olin kaks nädalat haiglas. See aitas hästi palju," selgitas ta.

Piik usub, et kui ta oleks oma murega varem arsti poole pöördunud, oleks ta säästnud palju väärtuslikku aega.

Toimetaja: Silver Kuusik, Tõnu Pedaru

Allikas: ETVHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: