Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Peter Murdmaa tudengifilmidest: väärikaid oli ja keskmine tase tõuseb

Filmimees Peter Murdmaa BOB-ide üritusel
Filmimees Peter Murdmaa BOB-ide üritusel Autor/allikas: BFM

Laupäeval, 5. aprillil jagati Tallinna Ülikooli Supernova kinosaalis Balti Meedia ja Filmikooli tudengite lühifilmi auhindu BOB-e, mis on ainsaid kategooria põhiselt jagatavad filmiauhinnad Eestis.

Auhindu jagus nii Eestis kui ka Lätist, Soomest, Ukrainast, Jaapanist ja Kolumbiast pärit filmitudengitele ning nagu nentis ettevõtmise peavedaja Peter Murdmaa kultuuriportaalile, võib rahul olla nii numbritega – osales 68 filmi kui ka tasemega:“ väärikaid töid oli ja keskmine tase tõuseb!“

Murdmaa ütles ka, et kasvanud on ka nende filmide arv, mida saab saata rahvusvahelistele festivalidele.
Esimest korda osalesid ka animatsiooniosakonna tööd. Ning esmakordselt anti välja publikupreemia, mis selgitati matemaatilise keskmisega, mille pälvis "Kolm", režissöör Eva Kübar (Eesti)

Peter Murdmaa kiitis BOB-ide žüriid nii vastupidavuse kui õigluse eest – kõiki auhindu siiski välja ei antud, kuna ei leitud piisavalt põhjendust ja originaalsust.
Tudengifilme hindas ja BOB-id jagas välja žürii koosseisus Marje Jurtšenko (ETV2), Tristan Priimägi (Sirp), Piotr Złotorowicz (Lodzi filmikool - Poola).
Žürii hindas tudengifilmide ideede originaalsust, pildikeele kasutamise ning loo tervikuks kujundamise oskusi.
Peter Murdmaa ütls, et kõige enam ongi probleeme viimase kriteeriumi täitmisega, et „algul ei saa käima ja siis ei oska lõpetada ja nii edasi“.
Parimaks mängufilmiks tunnistati „Äge“, lavastajaks Rein Zobel. Murdmaa sõnul on see esimene filmikooli linateos, millel on kõik „klassikalise lühifilmi“ tunnused.

"Best of BFM" on iga-aastane tudengifilmide festival, mis toob filmisõprade ette Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite uusimad filmid ja tunnustab parimaid.

Festivali võidutööd linastuvad 7.-10. aprillil ainsana kinos Artis ning saavad kokku kogutud ka Balti Filmi- ja Meediakooli töid tutvustavale DVD-le.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: