Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaspars Putninš: Mind huvitab piiride ületamine

Foto: Eesti Filharmoonia

Eesti Filharmoonia Kammerkoori tulevase peadirigendi Kaspars Putninši sõnul on iga dirigendi unistus seista nii tasemel koori ees nagu seda on Eesti Filharmoonia Kammerkoor, vahendas "Aktuaalne Kaamera".

Juba sel sügisel tuleb koor uue peadirigendi juhatamisel publiku ette Brahmsi Reekviemi originaalversiooniga, mida saadab klaver nelja käega. Samuti soovib Putninš teha rohkem koostööd Eesti heliloojatega ning kaasata koori projektidesse, mis sünnivad eri žanrite ja kunstiliikide koostöös.

"Igal inimesel, kes on laval, eriti kui ta tegeleb tekstiga, nagu meie, lauljad, on teatraalne potentsiaal," ütles Kaspars Putninš "Aktuaalsele Kaamerale". "Tegelikult on iga muusikaline esinemine omamoodi teatraalne ja mind huvitab väga nende piiride ületamine."

Tänasest laupäevani toimuval lauljatekonkursil otsitakse Eesti Filharmoonia Kammerkoori uusi talente. Tulevase peadirgendi sõnul nõuab nõnda laia repertuaariga koor lauljatelt väga mitmekülgseid oskusi, alates heast lauluhäälest ja võõrkeelte oskusest meeskonnatööni.

"Me peame tundma end koduselt erinevates žanrites," märkis dirigent. "See koor on kuulus barokkmuusika, 19. sajandi muusika ja kaasaegse muusika esitaja. Me peame oskama hääldada erinevaid keeli."

Kaspars Putninš on alates 1992. aastast olnud Läti Raadio Koori dirigent. Külalisdirigendina on ta juhatanud paljusid Euroopa nimekaid koore, nagu BBC Singers, Berliini Rundfunkchor, Flaami Raadio Koor ja mitmed teised. Alates sügisest jagab Putninš end peamiselt kahe linna, Riia ja Tallinna vahel.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: