Kinoteatri manifest: petitsioon pereväärtuste vastu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna õhtul esines Kinoteater Kanuti Gildi saalis järjekordse Manifestiga

Provokatiivse pealkirjaga aktsioon, "Petitsioon pereväärtuste vastu", toob lavastaja Paavo Piigi sõnul positiivseid näiteid ebatavalistest peremudelitest, mille põhiväärtused on samad, mis nii öelda tavalises perekonnas.

PAAVO PIIK, kuraator-lavastaja:"Mitte, et räägime sellest, kuidas on traditsiooniline pere, probleemid, pereisa vägivaldne, lähevad lahku, laps on kurb, mitte läbi selle nurga, vaid räägime, et on ka igast veidraid perekondi olemas, mis toimivad, kus on needsamad pereväärtused olemas, hoolimine, empaatia, teineteise kuulamine ja mõistmine, mis niiöelda tavalises perekonnas."

HENRIK KALMET, kuraator-lavastaja:" Me tahaks näidata, et ei ole ühelpool joont nö "normaalsed" perekonnad ja teiselpool joont ebanormaalsed. Seda normaalset on hästi palju ja hästi palju erinevaid..."

Tegu ei ole klassikalise lavastusega, kus lugu tuuakse publiku ette näitlejate vahendusel, vaid manifestis võtavad sõna oma ala spetsialistid. Manifesti lavastajad on Henrik Kalmeti sõnul pigem kuraatori rollis, kes annavad küll ette raamistiku, kuid mis täpselt toimuma hakkab, seda ei tea keegi.
PAAVO PIIK: "Meil on täna ka ju siin need arhitektuuriplaanid maha joonistatud, kärgpereelamu ja nö uued fantaasiad teemal, milline võib välja näha tuleviku kodu. Asja mõte ongi, et me ei pane näitlejaid siia rääkima, vaid tulebki inimene, kes on arhitekt või sellise taustaga ja seletabki, et mis on seosed peremudelite ja arhitektuuri vahel jne."

Täna astuvad Kanuti Gildi Saalis lavale arhitekt, poliitik, inversteerimispankur, peretütar, hetero mees ja gei mees. Järgmine manifest, siis juba uuel teema, võib korraldajate sõnul aset leida juba sel suvel Arvamusfestivalil.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudisedHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: