Jazzkaare avab Kriguli uudisteos

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ülo Krigul Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Jazzkaare festivali avamisel Lennusadamas tuleb esiettekandele Ülo Kriguli Jazzkaare 25. juubeliks loodud teos "Lend nr JK025”.

"Lend nr JK025” ühendab endas kontserdi ja instrumentaalteatri elemendid. Helilooja on arvestanud Lennusadama erilise akustikaga, kus erinevad helipeegeldused ning lõputult pikk kaja on iseenesest üheks muusikaliseks väljendusvahendiks – ruum oma akustilise keskkonnaga muutub ise instrumendiks. Lahtise vormiga ja improvisatsiooni sisaldava tunnise rännaku kujundamisel on oma osa ka publikul – helid jõuavad kuulajani vastavalt sellele, kuidas ta ruumis liigub või end liigutab.

Esituskoosseis on kokku kogunenud inimestest, kellest enamusega on autor varem koos musitseerinud:

Ülo Krigul – prepareeritud klaver, harmooniumid, live-elektroonika
Kadri Voorand – vokaal
Siim Aimla – saksofonid
Mart Taniel – prepareeritud klaver, elektroonika, visuaalsed lahendused
Peedu Kass – bass
Reigo Ahven – löökpillid
Tammo Sumera – helirežii

Ülo Krigul on helilooja ja klahvpillimängija, samuti aktiivne muusikaorganisaator, kes asutanud Eesti Muusikaakadeemia juures Sügisfestivali ja on koos Timo Steineriga iga-aastase festivali "Eesti muusika päevad" kunstiline juht ja produtsent. Krigul on mänginud klahvpille mitmetes džäss- ja rockansamblites ja tegutsenud arranžeerijana. Ülo Kriguli loomingut on ette kantud festivalidel ja kontsertidel Eestis, samuti on tema muusikat esitatud Saksamaal, Austrias, Tšehhis, Lätis, Ukrainas jm.

Festivali avakontsert "Lend nr JK025" toimub 18. aprillil kell 20.30 Lennusadamas.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: