USA välisministeerium tunnustas Anne Ermi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Anne Erm Autor/allikas: Jazzkaar

Ameerika ühendriikide välisministeerium valis Jazzkaare peakorraldaja Anne Ermi oma rahvusvahelise vahetusprogrammi aprillikuu tegijaks.

Ameerika ühendriikide välisministeerium valis Anne Ermi välja kõigi nende inimeste seast, kes kunagi mõne USA välisministeeriumi juhitava vahetusprogrammiga Ameerikas kogemusi omandamas on käinud. 

Anne Erm osales 1994. aastal programmis nimega International Visitor Leadership Program (IVLP), mille järel naasis ta Eestisse rohkete kontaktidega džässmuusika valdkonnast. USA välisministeeriumi haridus- ja kultuuriasjade osakonna juhitava ja rahastatava programmi raames käib igal aastal Ameerika ühendriikides umbes 5000 erineva valdkonna juhti, kes tutvuvad kolme nädala jooksul Ameerika ühiskonna ja kultuuri erinevate tahkudega ning vahetavad kontakte oma valdkonna professionaalidega Ameerika ühendriikides. IVLP loodi 1940. aastal Nelson Rockefelleri poolt, et suurendada Ameerika ühiskonna, kultuuri, tavade ja inimeste mõistmist välisriikides. Programmis osalenute hulgas on olnud ka väga mitmed erinevate riikide liidrid (peaministrid, presidendid, kantslerid), muuhulgas ka Juhan Parts, kes käis Ameerikaga tutvumas aastatel 1992 ja 2005.

Kuu tegijad valitakse välja kõigi sarnaste programmide vilistlaste seast. Kuu tegija avalikustatakse programmi kodulehel ja on esiletõstetud ka kõigi teiste programmi vilistlasteklubi liikmete ees. Aprillikuu tegijaks valiti Anne Erm festivali Jazzkaar tõttu, mis algab juba järgmisel nädalal.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: