Džäss üllatab inimesi ühistranspordis ja ummikutes

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Džäss linnaruumis Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Juba viiendat aastat liigub festival Jazzkaar ka linnaruumi, et viia muusikat lähemale ka neile inimestele, kes kontsertidele ei satu. Klassikaraadio saates Delta käis sellest rääkimas koordinaator Merli Antsmaa. 

Seekord alustas linnaruumi projekt juba 15. aprillil ja kestab, nagu ikka, kogu Jazzkaare aja. Lahedaid džässikontserte leiab kõikjalt – ühistranspordist, sadamast, lennujaamast, väljakutelt, vanalinna tänavatelt ja mujalt. Samuti laieneb ettevõtmine Viljandisse ning Tartusse. Kaasates mitmeid kunstnikke, tantsijaid kui ka juhuslikku publikut, loovad muusikud võimaluse närvekõditavateks elamusteks.

Linnaruumi kontsertide põnevate koosseisude ja mõnusa muusika eest hoolitseb taas saksofonist Siim Aimla, kunstipanuse lisavad Sally Stuudio noored, rahvusvahelise mõõtme annavad ameerika bluusimees James Dalton, eestlanna Maria Faust, taani trummar Karsten Mathiesen, kes hullutas inimesi ka linnaruumikontsertide esimesel aastal, Austraalia duo Taylor & Silk ning konkurssidel edukalt esinevat eesti kollektiivi JazzIn Sisters. Samuti löövad laineid G. Otsa nimelise Muusikakooli, Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored muusikud. 

Muusikute lemmikesinemispaigad on alati olnud Tallinna vanalinnas ning seegi kord tasub silma peal hoida Harju tänaval, Vana-Turu kaela kandis ning ka Viru tänaval. Võib juhtuda, et lennujaamas pagasit vastuvõttes võib peale sattuda mõnele trubaduurile, Tallinna Sadama A- ja D-terminalis tervituskontsertidele, noorte muusikute jämmile. Kõndida saab punasel imevaibal, mis meelitab välja muusika, lüüa kaasadžässirongkäigus või näha midagi muud erakordset. Aeg-ajalt pistab My City hotelli džässiaknast pea välja ka mõni muusik. Lõbusa trammisõidu tunnuslause "Trammisõit on ajavõit!“ võib jääda kummitama päevadeks. 

Dzäss ei ole ainult vanalinnas ja terminalides – sel aastal üllatatakse kuut Tallinna kooli ja nende õpilasi lõunavaheajal. Nende koolide nimed jäävad aga viimase hetkeni saladuseks. Viru keskuses toimub mitu kiiret džäss-mob'i. Ka Kaubamaja kingamaailma külastajad hoidku silmad lahti, sest võivad peale sattuda džässimannekeenidele. Üllatusi võivad oodata ka Tallinna kesklinnas ummikus istuvad autojuhid.

Nii Viljandis 19. aprillil kui Tartus 26. aprillil viiakse terve päeva jooksul läbi mitmeid linnaruumitegevusi, kutsutakse külalisi ja kaasatakse publikut. Viljandlased hoidku kohvik Fellini, raamatukogu, Uku keskuse ja Centrumi ja bussipeatuste lähedusse. Tartlased aga näiteks Pirogovi pargi, Rüütli tänava, Jazzklubi, Tasku keskuse ja Lutsu raamatukogu kanti. Kõik muusikud tuuakse Tallinnast külalislinnadesse spetsiaalse Elroni džässirongiga, mille C-osas saavad reisijad nautida muusikute improvisatsioone ja tuttavaid viise. 

Ka sel aastal kostitab Jazzkaar oma muusikasõpru lõunakontsertidega Pärnu mnt (17., 19. aprillil kl 12) ja Müürivahe (23., 24., 26. aprillil kl 12) Reval Cafedes. Lisaks kohtub 21.-25. aprillini kell 14 Otsa kooli noorte muusikutega NYC Piano Baris.

25. Jazzkaar toimub 18. kuni 27. aprillini.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: