Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmamaalt Ilmub Ilmar Malini raamat kunstist

Ilmar Malin
Ilmar Malin Autor/allikas: repro

Kunstnik ja kunstiteoreetik Ilmar Malin (1924–1994) oli aktiivne õppejõud ja kunstielu eestkõneleja. Tema kirjutisi koondab raamat "Kunsti pärast".

Raamatu "Kunsti pärast" koostasid Jaan Malin ja Kadri Asmer, toimetas Siiri Ombler, kujundas Mari Ainso ning kirjastas kirjastus Ilmamaa.

Kunstnik ja kunstiteoreetik Ilmar Malin (1924–1994) lõpetas 1954. aastal ENSV Riikliku Kunstiinstituudi. Aktiivse õppejõu, arvamusartiklite kirjutaja ja kunstielu eestkõnelejana oli Ilmar Malin Tartu kunstikõrghariduse taastamise üks eestvedajaid.

Raamatu ühe koostaja ning saatesõna autori Kadri Asmeri sõnutsi kõneleb Malini kunstnikuks saamise ja olemise lugu eelkõige enesele truuks jäämisest, seda ka sõltumata pealesurutud ideoloogiatest. Käesolevas kogumikus sisalduvadki peale kaasaja kunstielu puudutavate ning tema enese loomingu tagamaid avavate artiklite Ilmar Malini mälestused aastatest 1943–1946 ja 1953.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Mõtteloo Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital ja EV Kultuuriministeerium.

Raamatut "Kunsti pärast" esitletakse 22. aprillil kell 18 Tartus Kirjanduse Majas (Vanemuise 19).Raamatuesitlusel esinevad Jaan Malin ja Kadri Asmer. Esinejate nimekiri loodetavasti täieneb, ütlevad esitluse korraldajad.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: