Jazzkaar jõuab juubeliaastal kümnesse linna

Foto: ERR

Järgneva üheksa päeva jooksul tähistab festival Jazzkaar oma 25. sünnipäeva. Tallinna Lennusadamas toimub just praegu Jazzkaare avakontsert, kus kantakse esmakordselt ette helilooja Ülo Kriguli spetsiaalselt festivali sünnipäevaks valminud teost.

Helilooja ja muusiku Ülo Kriguli esimesed Jazzkaare kogemused jäävad 1990. aastatesse kui osaletud sai vabatahtlikuna. Kriguli esimene esinemine Jazzkaarel toimub aga täna õhtul kui esmaettekandele tuleb tema Jazzkaare sünnipäevale pühendatud teos "JK025", mille kaasautoriks peab Krigul ka mastaapset ja omapärase akustikaga Lennusadamat.

"Kupli võlvide akustiline eripära on ju paljudele teada, et sosistad võlvi ühes servas ja kuuled teises servas, nii et ta on akustiliselt väga huvitava iseloomuga ruum," selgitas Krigul "Aktuaalsele kaamerale".

25 aastat Jazzkaare festivali korraldamist vedanud Anne Ermi sõnul on täna nõnda suurt festivali tunduvalt lihtsam korraldada kui selle algusaastatel.

Erm lausus, et aastad küll mööduvad, aga Jazzkaar muutub üha nooruslikumaks. Üles astub palju noori esinejaid ning jazz kõlab ka linnaruumis: trammis, lennujaamas, sadamas ja koolides. Kokku jõuab festival sel aastal kümnesse eesti linna Haapsalust Narvani.

Jazzkaare 25. sünnipäeva festival lõpeb järgmisel pühapäeval, kui Nokia Kontserdimajas astub üles peaesineja, USA-st pärit ansambel, Pat Metheny Unity Group.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: