Hendrik Relve filmist "Oli kord üks mets": tegemist on visuaalselt kõige efektsema metsafilmiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: pressimaterjalid

Teisipäeval, 29. aprillil, esilinastub kinos Sõprus „Pingviinide marsi“ autori Luc Jacquet’ uus loodusdokumentaal „Oli kord üks mets“. Visuaalselt võimas dokk hakkab meie kinodes jooksma ka dubleerituna – eestikeelset teksti loeb Lembit Ulfsak.

„Oli kord üks mets“ on legendaarse „Pingviinide marsi“ looja Luc Jacquet ja prantsuse tuntud botaaniku Francis Hallé suurejooneline uus dokumentaalfilm, mis seob endasse kokku loodusõpetuse, filosoofia ning animatsiooni. See on vapustav vaatemäng, mis annab igas vanuses vaatajale võimaluse kaduda pooleteiseks tunniks troopilisse vihmametsa ja elada seal läbi sajandeid

Dokumentaalfilm "Oli kord üks mets" toetub botaaniku Francis Halle' aastatepikkustele uuringutele ja teadmistele. 25 aastat otsis ta režissööri, kes oleks võimeline vihmametsade elutsüklit inimesteni tooma nii nagu tema seda näeb. Loodusemehe Hendrik Relve sõnul on tegu visuaalselt kõige efektsema metsafilmiga, mida tema silmad näinud on.

HENDRIK RELVE, loodusemees:" Vihmamets on ise väga võimas ja need tänapäeva vahendid, kuidas tõustakse sujuvalt maapinnalt puude võradest läbi, kõige kõrgema puu kohale, sujuvalt, ja sinna juurde animatsioon, kuidas puud elavad, nad on elavad olendid, suhtlevad oma ümbrusegaa jne"
Peamiselt Peruu ja Gaboni vihmametsades üles võetud film toob vaatajani vihmametsa igas suuruses asukate elutsüklid, alates sipelgatest ja ühepäevaliblikatest kuni sajanditevanuste puuhiiglasteni. Hendrik Relve sõnul ei ole tegu pupolaarteadusliku filmiga, vaid pigem kunstilise üldistusega.

HENDRIK RELVE:"Kui sa oled eriala inimene, siis natukene nagu mõtled, et misasja, et on tuukanid ja koolibrid ja siis on jälle aafrika metsaelevandid, kes elavad ainult aafrikas, nad on kõik sinna kokku pandud. See on kõik üks suur-suur üldistus metsade kohta maailmas ja selle kõige elurikkama, vihmametsa, näitel."
Luc Jaques'i uus dokumentaalfilm "Üli kord üks mets" esilinastub kinos Sõprus järgmisel teisipäeval.

EESTI TREILER

 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: